0

نیمی از آمریکایی ها به وجود دولت پنهان در کشورشان اعتقاد دارند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

نیمی از آمریکایی ها به وجود دولت پنهان در کشورشان اعتقاد دارند

تهران-ایرنا- نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد که تقریبا نیمی از آمریکایی ها به وجود یک دولت پنهان یا عمیق«Deep State» در کشورشان اعتقاد دارند، اصطلاحی که به تلاش مقام های نظامی، امنیتی و دولتی برای دستکاری و کنترل محرمانه سیاست دولت اشاره دارد.

نیمی از آمریکایی ها به وجود دولت پنهان در کشورشان اعتقاد دارند

شبکه خبری ان بی سی نیوز و روزنامه واشنگتن پست در نظرسنجی جدید خود نتیجه گرفتند که 48 درصد از شهروندان آمریکایی معتقدند «دولت عمیق» در آمریکا نفوذ فراوانی در خارج از نهادهای قانونی دارد. 
در این نظرسنجی که خبرگزاری اسپوتنیک روز پنجشنبه نتایج آن را منتشر کرد، آمده است: آمریکایی ها عقیده دارند که«دولت عمیق» در کشورشان یک واقعیت است.
در این نظرسنجی «دولت عمیق» در اشاره به مقام های دولتی، اطلاعاتی و نظامی است که تلاش می کنند به طورمحرمانه در سیاست های رسمی دستکاری کرده و آن را تحت کنترل در آورند. 
بر اساس این گزارش،نتایج یادشده همچنین نشان داد که بیش از نیمی از آمریکایی ها بر این باورند که رسانه های اصلی در آمریکا به طور مداوم گزارش های دروغین برای فریب افکار عمومی منتشر می کنند.
ای بی سی نیوز گزارش داد: این نتایج همچنین نشان داد که رسانه های اصلی در آمریکا پیوسته گزارش های دروغینی را برای انحراف افکار عمومی منتشر می کنند و از هر 10 آمریکایی 6 نفر می گویند که دولت ترامپ پیوسته ادعاهای دروغینی را مطرح می کند. 
اصطلاح دولت عمیق به تلاش هماهنگ شده از سوی کارکنان دولتی برای نفوذ در سیاست کشور صرف نظر از دولت منتخب اطلاق می شود. 
دولت پنهان یا عمیق به طور تاریخی به کشورهایی مرتبط دانسته می شوند که دولت های در سایه جنبه های کلیدی سیاست رسمی را در کنترل دارند و از زمانی که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با درز اطلاعات از جامعه اطلاعاتی روبه رو شد در این کشور مورد توجه قرار گرفته است.
شبس**اروپام**9158**1010 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  6:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها