0

رئیس جمهوری فیلیپین: من کارمند حقوق بشر نیستم/ چرا به عراق حمله کردید؟

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

رئیس جمهوری فیلیپین: من کارمند حقوق بشر نیستم/ چرا به عراق حمله کردید؟

کوالالامپور - ایرنا - 'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین در واکنش به منتقدان سیاست هایش در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و نقض حقوق بشر، گفت: من کارمند حقوق بشر نیستم.

رئیس جمهوری فیلیپین: من کارمند حقوق بشر نیستم/ چرا به عراق حمله کردید؟

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری فیلیپین به خبرنگاران در مانیل، گفت: من رئیس جمهوری هستم که تلاش می کنم کشورم را بسازم. این را به خاطر داشته باشید. من می خواهم کشوری بسازم که مواد مخدر که آینده کشور و بچه های ما را تخریب می کند، در آن وجود نداشته باشد. 
کشورهای غربی، آمریکا و اتحادیه اروپا 'دوترته' را به دلیل شدت عمل مقابل قاچاقچیان و معتادان مواد مخدر به شدت تحت فشار قرار داده اند و رسانه های غربی به شدت از وی انتقاد می کنند.
گفته می شود تاکنون بیش از 9 هزار تن براثر سیاست های رئیس جمهوری فیلیپین در مبارزه با مواد مخدر کشته شده اند و غرب، فیلیپین را متهم می کند گروهی از این افراد به دست افراد خودسر که ارتباطی با پلیس ندارند، جان خود را از دست داده اند.
به نوشته تارنمای روزنامه 'فیل استار'، رئیس جمهوری فیلیپین با این عنوان که مواد مخدر در حال کشتن جهانیان است، بر گستردگی مشکل مواد مخدر در فیلیپین و سایر کشورهای جهان تاکید کرد. 
'دوترته' همچنین از عفو بین الملل و دیده بان بین المللی حقوق بشر که روز چهارشنبه هفته جاری از این کشور حوزه جنوب شرق آسیا خواسته بود موضع مستحکمی در قبال کشتار فراقانونی در فیلیپین که از زمان به قدرت رسیدن 'دوترته' افزایش داشته است، اتخاذ کند، انتقاد کرد.
رئیس جمهوری فیلیپین که از ماه ژوئن سال گذشته قدرت را در اختیار گرفته است، بدون نام بردن از کشوری خاصی از سازمان عفو بین الملل و همچنین دیده بان بین المللی حقوق بشر خواست دخالت در امور فیلیپین را متوقف کنند و گناهان دیگر کشورها را زیر ذره بین خود قرار دهند. 
وی گفت: به جای صحبت درباره حقوق بشر، کشورهای جنوب شرق آسیا خواهان صحبت درباره همکاری، تجارت و اشتغال هستند. 
'رودریگو دوترته' علاوه بر انتقاد از نهادهای بین المللی، برخی از فعالان داخلی این کشور از جمله شبکه تلویزیونی 'ای.بی.سی-سی.بی.ان' را نیز به دلیل آنچه که وی پیروی نکردن از استانداردهای روزنامه نگاری دانست، تهدید به تعطیلی کرد و 'نیویورک تایمز' را مورد انتقاد قرار داد. 
وی در واکنش به گزارش روزنامه 'نیویورک تایمز' که پیشتر از وی به عنوان 'مردی که باید متوقف شود' یاد کرده بود، خواستار توقف انتشار این روزنامه شد. 
وی گفت: زمانی را به یاد آورید که آنها (آمریکایی ها) به یک کشور مستقل مثل پاناما حمله کردند، رئیس جمهور را ربودند و برای محاکمه به آمریکا بردند و وی در آنجا محکوم و دوران زندان خود را گذراند. چرا به عراق حمله کردید؟ به دلیل سلاح های کشتار جمعی. چند نفر کشته شدند؟ چه چیزی در آنجا پیدا شد؟ هیچ چیز..نیویوریک تایمز بهتر است انتشار خود را متوقف کند. 
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

جمعه 8 اردیبهشت 1396  6:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها