0

مسایل و مشکلات زیست محیطی مریوان با حضور دکتر ابتکار بررسی می شود

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154066
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

مسایل و مشکلات زیست محیطی مریوان با حضور دکتر ابتکار بررسی می شود

سنندج- ایرنا- نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مسایل و مشکلات زیست محیطی مریوان با حضورمعاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور 23 اردیبهشت امسال در مریوان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مسایل و مشکلات زیست محیطی مریوان با حضور دکتر ابتکار بررسی می شود

منصور مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: باتوجه به مشکلات زیست محیطی که در استان کردستان به ویژه در شهرستان های مریوان و سروآباد وجود دارد، اولین اقدام در سال جدید، دیدار با رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور بود. 
وی ادامه داد: در این جلسه مهمترین مشکلات زیست محیطی منطقه شامل مشکل زباله های شهر مریوان، احداث پالایشگاه در دشت بیلو مریوان، مشکلات دریاچه زریبار، منطقه حفاظت شده کوسالان شاهو و احداث یک جاده بین روستایی ( رودبار – عباس آباد) در شهرستان سروآباد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
نماینده مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه به صورت کتبی از رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست درخواست کرد در استان کردستان و شهرستان های مریوان و سروآباد حضور یابد اضافه کرد: دکتر معصومه ابتکار قول داد که روز شنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه سالجاری به استان کردستان و شهرستان های مریوان و سروآباد سفر کند.وی افزود: پیش از این معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور قرار بود که اواخر فروردین ماه به استان کردستان سفر کند که با توجه به مشغله زیاد کاری وی این سفر به تعویق افتاد. 
او ابراز امیدواری کرد سفر رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به استان کردستان منشا خیر و برکت برای استان به ویژه برای شهرستان های مریوان و سروآباد باشد. 
مرادی ادامه داد: باتوجه به اینکه منطقه اورامان منطقه ای گردشگری و مکانی مناسب برای تولید و اشتغالزایی است، متاسفانه مشکلات زیست محیطی باعث شده که حتی افراد در این منطقه قادر به ساخت منزل مسکونی برای خود نباشند. 
وی با اشاره به افزایش محدوده منطقه حفاظت شده شهرستان سروآباد در سال 87 به 57 هزار هکتار گفت: مشکلات زیست محیطی در این شهرستان به ویژه در منطقه اورامان باعث مهاجرت مردم و کاهش تولید شده است. 
نماینده مریوان و سروآباد اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات منطقه اورامان در بحث آبرسانی است که به دلیل کمبود آب شرب و آب کشاورزی رشد جمعیت در روستاهای این شهرستان منفی است که امیدواریم با سفر رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به استان کردستان این مشکلات برطرف شوند. 
به گزارش ایرنا، شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر 52 هزار نفر در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد. 

جمعه 8 اردیبهشت 1396  6:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها