0

خودکشی؛ مهم‌ترین عامل مرگ جوانان چینی

 
gomnam68
gomnam68
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1395 
تعداد پست ها : 847
محل سکونت : خراسان رضوی

خودکشی؛ مهم‌ترین عامل مرگ جوانان چینی

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، گزارش‌های حقوقی روزانه در کشور چین نشان می‌دهد که خودکشی در بین مردم این کشور بسیار رایج شده و هراسی از آن دیگر بین افراد جامعه وجود ندارد. 

بر اساس آمارهایی که وزارت بهداشت کشور چین منتشر کرده است، مهم‌ترین و بارزترین علت مرگ جوانان 15 تا 35 ساله این کشور، خودکشی است. 

کارشناس روانشناسی از دانشگاه جنوب غربی چین در ارتباط با دلایل خودکشی در کشور می‌گوید: «علت‌ خودکشی در بین جوانان متفاوت است و هر کدام از‌ آنها از مشکلی رنج می‌برند که قادر به حل آن نیستند و در نهایت خودکشی را به عنوان آخرین راه و بهترین راه انتخاب می‌کنند».

این در حالیست که سابقه بیماری روانی در خانوداه، انزوای اجتماعی و مشکلات مالی از مهم‌ترین دلایلی است که فرد جوان جامعه را به انتهای زندگی نزدیک می‌کند. 

خودکشی در بین دانشجویان این کشور  نیز بسیار شایع شده است؛ در بعضی از موارد دیده می‌شود که یک دانشجوی خوب که سابقه تحصیلی قابل دفاعی دارد، بر اثر از دست دادن یک رابطه دوستی تصمیم به خودکشی می‌گیرد و به زندگی خود پایان می‌دهد. 

خانواده‌های دانشجویان از مسئولان دانشگاه‌ها درخواست کرده‌اند که به این مسئله بحث‌برانگیز بهاء بدهند و برای حل آن وقت بگذارند و بودجه اختصاص دهند. 

اکثریت مردم اتفاق نظر دارند که فرزندانشان قبل از رسیدن به بحران در زندگی خود، باید تحت مشاوره و روانشناسی قرار بگیرند تا آمادگی روبرویی با مسائل و مشکلات را داشته باشند.

بهترین زمان برای روانشناسی از همان دوران اولیه قرار گرفتن در مدارس است و  با توجه به افزایش سن کودکان و بحران‌های جدید در زندگی‌ آنها، نوع مشاوره‌ها نیز متفاوت شود. 

مؤسسات آموزشی باید بخش زیادی از مسئولیت مشاوره دانش‌آموزان و دانشجویان خود را به عهده گیرند و قبل از هر  اتفاقی به آنها آمادگی کامل جسمی و روحی بدهند. 

خودکشی؛ مهم‌ترین عامل مرگ جوانان چینی

پنج شنبه 7 اردیبهشت 1396  4:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها