0

پاسخ مقام معظم رهبری درباره مهاجرت و پناهندگی سیاسی

 
gomnam68
gomnam68
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1395 
تعداد پست ها : 847
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ مقام معظم رهبری درباره مهاجرت و پناهندگی سیاسی

 

پاسخ مقام معظم رهبری درباره مهاجرت و پناهندگی سیاسیبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری؛ پاسخ مقام معظم رهبری به سوالات شرعی خود درباره موضوع مهاجرت و پناهندگی سیاسی را در اینجا مشاهده کنید.
 
س: پناهندگی سیاسی به کشورهای خارجی چه حکمی دارد؟ آیا جعل داستان غیرواقعی برای دستیابی به پناهندگی سیاسی، جایز است؟
 
ج: پناهندگی سیاسی به دولت غیر مسلمان تا زمانی که مفسده‏ای بر آن مترتّب نشود، فی‏نفسه اشکال ندارد. ولی برای دستیابی به آن، توسل به دروغ و جعل چیزی که واقعیت ندارد، جایز نیست.
 
س: آیا برای یک شخص مسلمان مهاجرت به کشورهای غیر اسلامی جایز است؟
 
ج: اگر خوف انحراف از دین وجود نداشته باشد این کار اشکال ندارد و واجب است در آنجا بعد از رعایت احتیاط و مواظبت نسبت به دین ومذهب به مقداری که توانایی دارد مبادرت به دفاع از اسلام و مسلمین نماید.
 
س: آیا مهاجرت به سرزمین اسلام بر زنانی که در سرزمین کفر اسلام آورده‏اند، به دلیل اینکه بر اثر خُوف از خانواده و جامعه نمی‏توانند اسلام خود را آشکار کنند، واجب است؟
 
ج: در صورتی که مهاجرت به سرزمین اسلام برای آنان حَرَج داشته باشد واجب نیست، ولی واجب است تا حد امکان نسبت به نماز و روزه و سایر واجبات مراقبت نمایند.
 
س: زندگی در کشوری که اسباب معصیت مانند برهنگی و گوش‌دادن به نوارهای مبتذل موسیقی و ... در آن فراهم است، چه حکمی دارد؟ کسی که در آنجا تازه به سن تکلیف رسیده چه حکمی دارد؟
 
ج: اقامت و زندگی آنها، فی‏نفسه اشکال ندارد، ولی باید از اموری که از نظر شرعی بر او حرام هستند اجتناب کند و اگر نمی‏تواند باید به کشورهای اسلامی مسافرت نماید.
پنج شنبه 7 اردیبهشت 1396  4:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها