0

تراشه های GDDR6 معرفی شدند!

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تراشه های GDDR6 معرفی شدند!

تراشه های GDDR6 معرفی شدند!

 

سخت افزار/ اگر از دنبال کنندگان اخبار سخت افزار باشید، می دانید که در برخی مطالب به تراشه های GDDR6 با هدف استفاده در کارت گرافیک های آینده اشاره شده بود. این تراشه ها می توانند مابین GDDR5X و HBM ایستاده و با قیمت و موجودی بهتر از HBM ها به کارت گرافیک ها تزریق شوند. در حال حاضر تراشه های HBM/HBM2 گران قیمت و برترین تراشه های حافظه در زمینه کارت گرافیک ها به شمار می روند.

 

پس از آنکه SK Hynix، برند کره ای و معتبر دنیای نیمه هادی در ابتدای سال 2017 خبر کار بر روی یک فناوری جدید را اعلام کرد، سر و صدای انجمن قانون گذاری و تدوین استاندارد JEDEC نیز به گوش رسید. نمونه های اولیه این فناوری برای مطالعه به این مرکز سپرده شده و اینک شاهد دریافت تائیدیه های لازم از JEDEC هستیم. و اما بشنوید از تولید نخستین تراشه های GDDR6 جهان!
 


شرکت SK Hynix اعلام کرده است که با موفقیت نخستین پشته های GDDR6 را به تولید رسانده است. نمونه مورد بحث در لیتوگرافی 27 نانومتری تولید گشته و دارای پهنای باند 8 گیگابیت در ثانیه هستند. این فناوری در هر پایه که گاها در علوم سخت افزار به نام I/O شناخته می شود، می تواند تا سرعت 16 گیگابیت در ثانیه برسد.

 

در نتیجه یک کارت گرافیک با رابط حافظه 384 بیتی می تواند به پهنای باند 768 گیگابایت در ثانیه دست یابد که به واقع رقم بسیار بالایی به حساب می آید! اسکی هاینکیس اعلام کرده است که تراشه های GDDR6 در اوایل سال 2018 و با توجه به مشتری های آن راهی بازار می گردد. GDDR6 تا 10% انرژی کمتری را مصرف کرده و حتی می تواند جایگزین تراشه های نه چندان تازه وارد GDDR5X گردد. در نتیجه این تراشه ها می توانند رقیب اصلی HBM/HBM2 گشته و در قیمت نهایی کارت گرافیک ها را نیز موثر باشند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  4:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها