0

چطور مشکل عدم شناسایی اسکنر در ویندوز ۱۰ را حل کنیم؟

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چطور مشکل عدم شناسایی اسکنر در ویندوز ۱۰ را حل کنیم؟

epson
 

کلیک – اگر شما پس از آپگرید ویندوز قبلی خود به ویندوز ۱۰ یا پس از به روز رسانی ویندوز ۱۰ دیگر قادر به اسکن کردن سندها خود توسط اسکنر نیستید احتمالا این موضوع می تواند به دلیل خراب شدن یک فایل سیستمی، بروز خطا در یک درایور یا پیکربندی اشتباه یکی از سرویس های سیستم شما باشد. در این مطلب آموزشی برای رفع این مشکل راه حل هایی ارائه شده است که با اجرای آن ها به احتمال فراوان مشکل شما حل خواهد شد. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

راه حل اول: ترمیم فایل های سیستمی خراب

همان طور که پیش تر گفته شد یکی از دلایل عدم کارکرد اسکنر شما می تواند فایل های سیستمی معیوب باشد. به منظور بررسی و تعمیر این گونه فایل ها مراحل زیر را انجام دهید:

 

۱ – کلیدهای Windows و R را از صفحه کلید به صورت ترکیبی بفشارید. با این کار پنجره Run نمایش داده خواهد شد.

 

۲ – در قسمت open از پنجره Run دستور Cmd را وارد نموده و بر روی دکمه OK کلیک کنید.

 

Run

 

۳ – پس از باز شدن پنجره Command Prompt دستور sfc / scannow را تایپ نموده و کلید Enter را بزنید. این فرایند معمولا چندین دقیقه زمان می برد. بنابراین منتظر بمانید تا فرایند Verification به طور ۱۰۰ % کامل شود.

 

cmd

 

۴ – توجه داشته باشید که شما باید به عنوان یک مدیر (administrator) این دستور را اجرا کنید. در غیر این صورت با اجرای دستور فوق با خطای زیر مواجه می شوید.

 

cmd

 

 بنابراین چنانچه با این پیغام روبرو شدید پنجره Command Prompt را ببندید. این بار بر روی منوی استارت کلیک راست کرده و سپس از میان گزینه های موجود، Command prompt Admin را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه پنجره User Account Control ظاهر می شود. کافی است گزینه Yes را انتخاب کنید تا وارد محیط Commad Prompt شوید. پس از باز شدن پنجره Command Prompt بار دیگر دستور فوق را وارد نموده و کلید Enter را بفشارید.

 

راه حل دوم: پیکربندی سرویس ها

اگر سرویس های مربوط به اسکنر اجرا نشده اند، بنابراین اسکنر نیز نمی تواند به درستی کار کند.

 

سرویس هایی که منظور عملکرد صحیح اسکنر به آن ها نیاز دارید، عبارتند از:

 

 Remote Procedure Call RPC

DCOM Server Process Launcher

RPC Endpoint Mapper

Shell Hardware Detection

Windows Image Acquisition (WIA)

 

در ادامه نحوه بررسی وضعیت یک سرویس را به شما آموزش می دهیم. در اینجا سرویس Shell Hardware Detection به عنوان مثال در نظر گرفته شده است.

 

۱ – کلیدهای Windows و R را به صورت ترکیبی بفشارید.

 

۲ – سپس در پنجره Run دستور services.msc را وارد نموده و گزینه ok را انتخاب کنید.

 

Run

 

۳- با انجام این کار پنجره Services مانند شکل زیر قابل مشاهده است. حال از میان لیست سرویس های موجود به دنبال سرویس Shell Hardware Detection بگردید. سپس بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را برگزینید.

 

services

 

۴ – در برگه General و در قسمت Service status موقعیت سرویس مشخص شده است. چنانچه موقعیت این سرویس برابر “Stopped” بود، بر روی دکمه Start کلیک کرده و در نهایت با انتخاب گزینه OK پنجره را ببندید. با این کار بار دیگر این سرویس اجرا خواهد شد.

 

services

 

 

این مراحل را برای سایر سرویس های ذکر شده نیز انجام دهید.

 

راه حل سوم: به روز رسانی درایور اسکنر

اگر دایور اسکنر شما دچار مشکل شده باشد، طبیعتا این دستگاه نمی تواند به درستی کار کند. بنابراین به روز رسانی درایور آن می توان به حل این مسئله کمک نماید. شما می توانید به وب سایت سازنده دستگاه خود مراجعه کنید و آخرین نسخه از درایور مربوط به آن را برای ویندوز ۱۰ دانلود نمایید. البته شرکت سازنده دستگاه شما ممکن است برای برخی از مدل ها، درایور مربوط به ویندوز ۱۰ را عرضه نکرده باشد. در چنین شراطی شما می توانید از درایور ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ که همیشه با ویندوز ۱۰ سازگار است استفاده کنید.

 

اگر به روز رسانی درایور به طور دستی برای شما مشکل است. می توانید از نرم افزار Driver Easy برای این کار استفاده کنید. این نرم افزار به منظور یافتن مشکلات مربوط به درایورها تمام کامپیوتر شما را اسکن می کند و در نهایت لیستی از درایورهای جدید به شما پیشنهاد می دهد. بنابراین اگر درایور اسکنر شما دچار مشکل شده باشد، نرم افزار Driver Easy آن را شناسایی کرده و درایور جدیدی را برای شما پیدا خواهد نمود. شما تنها کافی است تا مراحل ساده این نرم افزار را دنبال کنید تا درایور شما به روز رسانی شود. البته اگر نسخه professional این نرم افزار را تهیه کرده باشید، می توانید تنها با ۱ کلیک تمام درایورهای خود ا آپدیت نمایید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  4:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها