0

انتشار جدیدترین تصاویر زمین در شب توسط ناسا

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

انتشار جدیدترین تصاویر زمین در شب توسط ناسا

انتشار جدیدترین تصاویر زمین در شب توسط ناسا
 

دانشمندان ناسا نقشه های جدید سیاره زمین در شب را منتشر کردند. این نقشه‌ها که از روشنایی شب زمین منتشر شده، از جنبه‌های مختلفی به دانشمندان کمک خواهد کرد.

به گزارش کلیک، ناسا نقشه‌های جدیدی از زمین در هنگام شب را منتشر کردند. دانشمندان ناسا اعلام کردند که این نقشه‌های منتشر شده واضح ترین تصاویر از الگوهای اسکان بشر بر روی سیاره زمین را نشان می‌دهند. هزاران تصویر ماهواره‌ای که ظرف ماه‌ها در هوای غیر ابری گرفته شده است، به یکدیگر چسبانده شده است تا حاصل کار نقشه‌های موجود باشد.

تصاویر سیاره زمین در شب با نام مرمر سیاه شناخته می‌شوند. دوربین‌های ناسا که برای تهیه این نقشه‌ها بکار رفته است چنان حساسیتی را دارند که قادرند حتی نور چراغ یک قایق ماهیگیری در دریا یا نور لامپ یک تیر چراغ برق در خیابان را ردیابی کنند. تصاویر یاد شده در سال ۲۰۱۶ میلادی گرفته شده اند.

این ماهواره‌ها تصاویر زیبایی را در شب از زمین گرفته‌اند و همچنین نشان می‌دهند که انسان چه شکلی را به کره زمین داده است، بطور مثال در یکی از این تصاویر که از ایتالیا گرفته شده به وضوح شکل یک پوتین قابل مشاهده است یا مثلا رود نیل در قاره آفریقا در این تصاویر به وضوح قابل مشاهده است که علت آن نور موجود خانه‌ها و ساختمان‌هایی است که در دو طرف این رود قرار گرفته‌اند. تصاویری که در روز از همین منطقه گرفته شده نیز سرزمینی سبز و حاصلخیز را نمایش می‌دهد.

به علاوه تصاویر منتتشر شده حتی نشان می‌دهند که بعد از گردباد متئو که در قسمت‌هایی از کارائیب و آمریکا در سال ۲۰۱۶ رخ داد، چه مناطقی دچار قطع برق شدند.

در گام بعدی، ناسا قصد دارد تصاویر روشنی شب در کره زمین را منتشر کند. این تصاویر می تواند به دانشمندان در زمینه کاهش آلودگی نوری، رصد ماهیگیری های غیر قانونی، و حتی ردیابی جابجایی یخ ها در اقیانوس های سرتاسر جهان کمک کند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  4:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها