0

همسر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی: سینما می‌تواند روایتگر زندگی مدافعان حرم باشد

 
gomnam68
gomnam68
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1395 
تعداد پست ها : 847
محل سکونت : خراسان رضوی

همسر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی: سینما می‌تواند روایتگر زندگی مدافعان حرم باشد

فاطمه سادات موسوی همسر شهید مرتضی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، گفت: بسیار خوشحال هستم که در جشنواره جهانی فیلم فجر، موضوع مدافعان حرم نیز موردبحث قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: من به عنوان همسر شهید مدافع حرم بسیار دوست دارم این موضوعات در سینمای ایران ادامه پیدا کند و فیلمسازان روایتگر خوبی برای این جریان باشند.
موسوی اظهار داشت: از داستان شهادت مدافعان حرم می‌توان فیلمنامه‌های بسیاری نوشت و مستندهای گوناگونی ساخت. حتی داستان زندگی خانواده شهدای مدافع حرم بعد از شهادت هم قابل توجه است.
وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: اگرچه خیلی از داستان‌های این زندگی‌ها شبیه به هم است اما باز هم در زندگی هر کس شاید ایده متفاوتی وجود داشته باشد که سوژه مناسبی برای ساخت فیلم باشد. سوژه‌ای که در آن ادامه راه شهادت و حیات معنوی را به خوبی نشان دهد. مطمئن هستم که خانواده شهدای مدافع حرم نیز از این طرح و ساخت مستند و فیلم‌هایی با این موضوع استقبال خواهند کرد.‌
همسر شهید مرتضی کریمی تصریح کرد: نکته دیگر اینکه سختی‌هایی که بردوش مادر (همسرشهید) هست قابل قیاس با زندگی دیگران نیست. این خود جزو بهترین سوژه‌ها است. خوشبختانه تلویزیون در این راستا حرکت خوبی داشته و برنامه‌های متفاوتی با این موضوع تولید کرده است. خوشحال هستم در سینما هم این‌موضوع دیده شده چون تصویر، قدرت تاثیرگذاری بسزایی روی مخاطب می‌گذارد؛ قدرت تصویر بسیار بالاست و مخاطبان می‌توانند ازمفاهیم این‌موضوعات الگو برداری کنند.
موسوی عنوان کرد: شهدای مدافع حرم کار بزرگی کرده‌اند، راهشان باید ادامه پیدا کند‌. هر کس می‌تواند با کارهای فرهنگی در چارچوب فعالیت‌های خود به این راه مقدس ادامه دهد. مهم نیت باطنی انسان‌هاست.
وی افزود:در پایان باید بگویم من هنوز حضور همسرم را در زندگی‌ام و اتفاقات آن احساس می‌کنم. واقعیت هم همین است و دوست دارم در این فیلم‌ها و مستندها نیز همین واقعیت‌ها به نمایش گذاشته شود.
موسوی از تمامی سینماگران تلاشگر که برای نمایش زندگی و مقاومت‌های مدافعان حرم انرژی مضاعف می‌گذارند تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش فارس،‌ سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، یکم الی هشتم اردیبهشت ماه سال جاری (21-28 آوریل 2017) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای اطلاع از برنامه‌های این جشنواره می‌توانند به سایت رسمی جشنواره به نشانی: Fajriff.com مراجعه یا با پست الکترونیکی جشنواره  film@fajriff.com مکاتبه کنند.

سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  1:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها