0

عراقچی: ملاقات بسیار خوبی با آمانو داشتم/ همکاری بسیار روان و خوب ایران و آژانس

 
gomnam68
gomnam68
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1395 
تعداد پست ها : 847
محل سکونت : خراسان رضوی

عراقچی: ملاقات بسیار خوبی با آمانو داشتم/ همکاری بسیار روان و خوب ایران و آژانس

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام که برای شرکت در هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین به سر می‌برد، دیروز (دوشنبه) در ادامه رایزنی‌ها با برخی از هیأت‌های شرکت کننده در این نشست با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با اشاره به هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام عنوان کرد: نشست کمیسیون مشترک برجام به صورت معمول خود هر سه ماه یک‌بار برگزار می‌شود و در حاشیه این نشست دیدارهای دوجانبه‌ای با اعضای کمیسیون و مسئولان آژانس داریم.

عراقچی ملاقات انجام شده با هیأت روس را ملاقاتی خوبی خواند.

معاون وزیر خارجه کشورمان دیدارش با آمانو که معمولا در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام است را در راستای مرور آخرین وضعیت بین ایران و آژانس برشمرد.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه در گزارشات مکرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد تایید واقع شده که ایران برجام را به دقت اجرا کرده و همواره به تعهداتش پایبند بوده است، یادآور شد: ولی این در مورد طرف مقابل به طور کامل صادق نیست و این در حالی است که در خصوص ما پایبندی و تعهد ایران به برجام، همواره توسط آژانس مورد تایید قرار گرفته است.

عراقچی افزود: این نشانگر یک همکاری بسیار روان و خوبی است که بین ما و آژانس و ماموران آژانس وجود دارد. البته همواره مشکلات و نکاتی هم هست که موانعی ایجاد و در نهایت رفع می‌شود. در ملاقات ما در سطوح مختلف این موارد بررسی می‌شود و سعی می‌کنیم این همکاری‌های آرام و مناسبی که وجود دارد، همچنان ادامه یابد.

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه وظیفه ما رفع موانع و مشکلاتی است که در سر راه ممکن است پیش بیاید، ملاقاتش با آمانو را بسیار خوب خواند.

عراقچی عنوان کرد: در این ملاقات آخرین وضعیت تاسیسات هسته‌ای ایران، بحث اراک، فردو، نطنز، نحوه بازرسی‌ها و نظارت آژانس را مرور کردیم و الحمدالله در مسیر خوبی قرار داریم.

به گزارش فارس، هیأت ایرانی به سرپرستی عراقچی همچنین با هیأت چینی و اتحادیه اروپا نیز ملاقات‌های جداگانه‌ای داشت.

هفتمین نشست کمیسیون مشترک برجام امروز قرار است در وین پایتخت اتریش برگزار شود.

سه شنبه 5 اردیبهشت 1396  1:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها