0

دهمین همایش بین‌المللی پژوهش ‌های قرآنی آغاز شد /ارزیابی 421 مقاله علمی در این همایش

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دهمین همایش بین‌المللی پژوهش ‌های قرآنی آغاز شد /ارزیابی 421 مقاله علمی در این همایش

دهمین همایش بین‌المللی پژوهش ‌های قرآنی آغاز شد /ارزیابی 421 مقاله علمی در این همایش

دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی همزمان با سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، با حضور پژوهشگران 20 کشور جهان در شهر مقدس قم آغاز شد.

دهمین همایش بین‌المللی پژوهش ‌های قرآنی آغاز شد /ارزیابی  421 مقاله علمی  در این همایشبه گزارشحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دبیر دهمین همایش پژوهش‌های قرآنی با تشریح برنا‌مه‌های این همایش بیان کرد: دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی صبح امروز دوشنبه، ۴ اردیبهشت‌ماه در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز شد .

 

حجت‌الاسلام دکتر  سیدمحمد نقیب، با بیان این مطلب افزود : در نوبت صبح این  همایش مجموعا ۱۶ مقاله به ۳ زبان ارائه می‌شود و در هر میزگرد  ۳ داور حضور خواهند داشت  که امتیازدهی می‌کنند و پس از ارائه مقالات در هرمیزگرد، نفرات برتر مشخص خواهند شد.

 

نقیب  با تشریح برنا‌مه‌های این همایش بیان  کرد: دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی صبح امروز  دوشنبه، ۴ اردیبهشت‌ماه در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز شد .

 

 وی ا دامه داد :در نوبت صبح ارائه میزگرد را خواهیم داشت که مجموع مقالات در ۲ میزگرد  در نوبت صبح ارائه می‌شوند و در نوبت بعدازظهر نیز برنامه اختتامیه  از ساعت 17 تا20 با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف همراه بااهدای جوایز به برگزیدگان برگزار خواهد شد 

وی با اشاره به برنامه افتتاحیه این همایش گفت: مراسم افتتاحیه با حضور ۲ مهمان خارجی؛ رئیس دانشگاه تونس و دکتر البراشدی، رئیس ائمه جمعه و جماعات کشور عمان و ۲۰ مهمان که پژوهشگران قرآنی از سایر کشورها هستند برگزار می شود.

 

معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، با اشاره به مقالات رسیده به دبیرخانه این همایش عنوان کرد: ۴۲۱ مقاله از ۲۰ کشور مختلف به دبیرخانه این همایش ارسال شده که  ۳۵۶ عنوان آن مقالات داخلی و ۶۵ مورد مقالات خارجی هستند که در میان مقالات خارجی؛ ۱۱ عنوان  مقالات فارسی، ۱۹ عنوان  مقالات عربی و ۳۵ عنوان  مقاله به زبان انگلیسی  نوشته شده است.

 

نقیب با بیان اینکه ۲۰ مقاله در مجموع ۴۲۱ مقاله رسیده به دبیرخانه برگزیده شدند، خاطرنشان کرد: از مجموع مقالات دریافت شده، ۲۰ مقاله با تایید هیئت داوران برگزیده شناخته شدند که از میان این تعداد؛ ۸ مقاله خارجی و ۱۲ مقاله داخلی هستند. مقالات خارجی نیز از کشورهایی همچون آمریکا، مالزی، سوریه، لبنان، هندوستان، روسیه، استرالیا، کانادا، ایتالیا، زیمبابوه، اندونزی، نیوزلند، آفریقای جنوبی، پاکستان، فرانسه، انگلیس، یمن، عراق، الجزایر و افغانستان ارسال شده است.

 

وی افزود: در نوبت صبح برگزاری همایش مجموعا ۱۶ مقاله؛ ۸ مقاله خارجی و ۸ مقاله داخلی در ۲میزگ دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی رد ارائه می‌شوند که یکی فارسی و دیگری عربی و انگلیسی است. در هرمیزگرد  ۳ داور حضور دارند که امسال برای اولین‌بار بحث امتیازدهی به میزگرد‌ها لحاظ شده و پس از ارائه مقالات در هر کدام از میزگرد‌ها نفرات برتر مشخص خواهند شد. در هر میزگرد۸ مقاله ارائه می‌شود.

دبیر دهمین همایش پژوهش‌های قرآنی به چاپ مجموعه مقالات نهمین و دهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی اشاره کرد و گفت: در یک جلد مقالات علمی پژوهشی  به چاپ خواهندرسید، در مجلد دیگری مقالات علمی-ترویجی چاپ می‌شود که در مجموع ۲۴ مقاله برگزیده جهت چاپ در مجلات انتخاب شده‌اند و در یک مجلد نیز چکیده مجموع مقالات چاپ می‌شود و در روز برگزاری همایش در اختیار حضار قرار می‌گیرد. همچنین سی‌دی مجموع مقالات این همایش در اختیار مخاطبان قرار داده خواهد شد.

انتهای پیام/

دوشنبه 4 اردیبهشت 1396  2:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها