0

23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 80574
محل سکونت : تهران

23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

وبسایت گجت نیوز - آرش صابری: تمدن مصر باستان ، اسرارآمیزترین تاریخ‌ها و وقایع را در پشت پرده خود پنهان کرده است. میلیون‌ها نفر از مردم و دانشمندان از سراسر جهان، بر این باروند که مصر باستان، از جذاب‌ترین تمدن‌های موجود بر زمین در طول تاریخ بوده است. اما تمدن مصر باستان ، علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های توریستی و گردشگری متعدد، واقعیت‌های مرموزی را نیز در دل خود مخفی کرده که مطالعه و بررسی آنان در نوع خود بسیار شگفت‌انگیز هستند. این تمدن اسرارآمیز، هزاران میراث جذاب از پیشرفت‌های چندین ساله‌ را نیز از خود بر جای گذاشته است. با این وجود، هنوز بسیاری از افراد، اطلاعات چندانی از این میراث گران‌بها و اسرارآمیز ندارند!
 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

تمدن مصر باستان ، اولین بار توانستند گربه را به یک حیوان اهلی تبدیل کنند!

از جمله میراث باقی مانده از تمدن مصر باستان می‌توان به اهرام ثلاثه و همچنین مجسمه ابوالهول در فلات جیزه اشاره کرد. اما واقعیت این است که تمدن مصر، چیزهای بیشتری را برای ارائه کردن دارد که ممکن است از وجود آنان بی اطلاع باشید! در این مقاله، ما به بررسی حقایقی جذاب از این فرهنگ و تمدن باستانی پرداخته و تعداد 23 واقعیت عجیب را در مورد آن برایتان شرح خواهیم داد.

 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

1- مصر باستان، یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شکل گرفته بر روی سیاره زمین را داراست. دانشمندان آن را به 6 دوره مختلف با عناوین: "آرکانیک، مصر قدیم، مصر میانه، مصر جدید، دموتیک، کوپتیک” تقسیم کرده‌اند.

2- محققان بر این باورند که نگارش مصریان باستان، بر مبنای یک سیستم پیچیده‌ی هیروگلیف بوده که قدمت آن به 2690 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.

 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

3- اگر سنگ روزتا در سال 1799 میلادی کشف نشده بود، به نظر می‌رسید که هنوز نمی‌توانستیم توضیح دقیقی در مورد زبان و نگارش مصریان باستان ارائه کنیم.
 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

4- تمدن مصر باستان و مردمان آن، اولین گروهی بودند که موفق به طراحی یک سیستم نوشتاری پیچیده شدند.

5- شاید یکی از مهم‌ترین واقعیت‌ها در مورد تمدن مصر، شیوه‌ی محاسبه زمان توسط آنان باشد. مصریان باستان علاوه بر اختراع تقویم، موفق به اختراع ساعت‌های آبی و همچنین ساعت‌های خورشیدی شدند.

 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

6- قدیمی‌ترین نسخه خطی به جا مانده از مصریان باستان، در حدود 2.5 متر طول دارد. نکته جالب توجه در مورد این نوشته باستانی، اشاره‌هایی به موجودات ماوراء طبیعه است. گفته می‌شود که این نوشته، بیش از 4 هزار سال قدمت دارد!

7- مصریان باستان، بزرگ‌ترین کانال‌های مصنوعی را ایجاد کردند که از آن، برای حمل و نقل مصالح ساختمانی مورد کاربرد در ساخت سازه‌های عظیم استفاده می‌شد.

 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

8- تمدن مصر باستان ، از پیشگامان علم متالوژی بوده است. در واقع مصریان باستان، اولین افرادی بودند که ابزارها و سلاح‌های جنگی را با استفاده از فلز "برنز” ایجاد کردند. همچنین آن‌ها با ترکیبی از مس و قلع مذاب، ابزارهای بسیار پیچیده‌ای را طراحی کردند.

9- آن‌ها با مطالعه و بررسی جهان، یک تقویم قمری 354 روزه را ایجاد کردند؛ هر سال در این تقویم، دارای 13 ماه بود.

10- رود نیل، در زندگی مصریان باستان اهمیت بالایی داشت. آن‌ها تقویم خود را به 3 فصل "پر‌آب، بهار، کم آب” تقسیم کرده بودند که اثرات آنان را می‌شد به صورت طبیعی در این رود مشاهده کرد.

 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

11- مصریان باستان، سیستم ریاضیاتی دهدهی را با 7 نماد مختلف نمایش می‌دادند.

12- در حدود 1650 سال قبل از میلاد مسیح، مردمان مصر باستان با مفاهیم ریاضی همچون ضرب، تقسیم، بخش پذیری، اعداد اول، معادلات خطی و هندسه به خوبی آشنایی داشتند.

13- زیبایی و بهداشت، در تمدن مصر باستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. در واقع ما هنوز هم از ابزارهای اختراع شده توسط آنان، در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنیم! مصریان باستان هزاران سال قبل مسواک، خمیر دندان، خوشبو کننده دهان، کفش‌های پاشنه بلند، عطر و ادکلن، لوازم آرایشی، کلاه گیس و جواهرات را ابداع کردند که همگی در زندگی امروز ما نیز نقشی پر رنگ دارند.

14- در سال 1911 میلادی، در بقایای بر جای مانده از تمدن مصر باستان ، یک گردنبند عجیب و غریب، با منشا فرازمینی کشف شده است. دانشمندان با بررسی این گردنبند توسط اشعه ایکس، فلزات موجود در سنگ‌های آسمانی را به عنوان عنصر به کار گرفته شده در ساخت آن معرفی کردند.

15- خنجری که در آرامگاه فرعون توت عنخ آمون کشف شد، دارای یک منشا فرازمینی است. بررسی‌های صورت گرفته توسط یک دانشمند ایتالیایی-مصری نشان می‌دهد که قدمت این خنجر به 14 قرن پیش از میلاد مسیح بوده و عناصر به کار گرفته شده در ساخت آن را نیز، فلزات موجود در شهابسنگ‌های آسمانی تشکیل می‌دهند.

16- بر اساس اطلاعات موجود، مصریان باستان در نقاط مختلف کره زمین حضور داشته و اولین افرادی بوده‌اند که حتی بر قاره آمریکا نیز قدم گذاشته‌اند. در سال 1992، یک محقق آلمانی که در حال آزمایش بر روی مومیایی‌های مصر باستان بود، متوجه آثاری از حشیش، تنباکو و کوکائین در پوست، مو و استخوان مومیایی‌های مصریان باستان شد. کوکائین و تنباکو، از جمله موادی بوده‌ند که در زمان مومیایی شدن فراعنه مصر، فقط در "جهان جدید” قابل رشد بوده‌اند.

 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

17- جالب توجه است که مصریان باستان، اولین مردمانی بوده‌اند که موفق شدند گربه را به یک حیوان اهلی تبدیل کنند!

18- در مصر باستان، از گربه‌ها برای کنترل آفت‌ها استفاده می‌شد.

 
23 واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

19- تمدن مصر باستان و مردمان آن، اولین افرادی بوده‌اند که موفق به اختراع قفل و کلید به منظور محافظت از خانه‌های خود شده‌اند.

20- محققان بر این باورند که مفهوم اولیه "اتاق خواب”، اولین بار در مصر باستان دیده شکل گرفته است.

21- هزاران سال قبل و پیش از ظهور نجوم مدرن، مصریان باستان اولین مردمانی بودند که موفق به کشف یک منظومه با ستاره دوتایی شده‌اند!

22- اولین مطالعات صورت گرفته بر روی این منظومه دو ستاره‌ای، به 1244 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.

23- فهرست پادشاهان تورین که گاه به عنوان پاپیروس تورین نیز از آن یاد می‌شود، یکی از جالب‌ترین نوشته‌های مصور بر جای مانده از تمدن مصر باستان است. این نوشته، به شکل ترسناکی به همین نوشته در میان سومریان باستان شباهت دارد که در آن به حاکمیت خدا در میان مصریان اشاره می‌کند. این نوشته که به زبان کاهنی (گونه‌ای از زبان هیگرولیف شکسته) تهیه شده، دارای لیست کاملی از 300 پادشاه مختلف با جزئیات دقیقی از زمان حاکمیت آنان بر زمین است که در موزه مصرشناسی تورین در تورین کشور ایتالیا نگهداری می‌شود.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 3 اردیبهشت 1396  4:46 PM
تشکرات از این پست
papeli mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها