0

گل بوته عجیب و غریب در آمریکا

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 80411
محل سکونت : تهران

گل بوته عجیب و غریب در آمریکا

این گل روی تپه های شنی می روید و یک ساقه گوشتی دارد که تا دو متر زیر سطح زمین گسترش یافته و روی زمین به شکل یک فرم کوچک گرد یا تخم مرغی ظاهر می شود.
 
برترین ها: «فولیسما سونورا» یکی از عجیب ترین گل های وحشی آمریکای شمالی است. این گل روی تپه های شنی می روید و یک ساقه گوشتی دارد که تا دو متر زیر سطح زمین گسترش یافته و روی زمین به شکل یک فرم کوچک گرد یا تخم مرغی ظاهر می شود. اگر باد به اندازه کافی ماسه ها را دور کند، بالای ساقه ممکن است آشکار شود و گل شبیه قارچ به نظر می رسد. در اوایل بهار روی سر گرد آن گل های ریز می روید که صورتی تا بنفش با حاشیه سفید هستند.
 
فولیسما سونورا فاقد کلروفیل است. برای زنده ماندن به ریشه بوته های گیاهان بیابانی متعدد متصل می شوند تا مواد مغذی خود را به دست بیاورند. باورنکردنی است که گیاهان میزبان به نظر نمی رسد منبع فولیسما باشند و برخی فولیسماها از میزبانشان بیشتر وزن می گیرند. جالب توجه است که این گیاه حتی در عمق ماسه ها هم می تواند گیاه میزبانی برای خود پیدا کند. یک گونه نزدیک به این گیاه که رفتار انگلی مشابه دارد با ارسال ریشه های خلبان 60 سانتیمتر زیر سطح زمین می رسد. وقتی آن ها به گیاه میزبان نزدیک شدند، ریشه های خلبان به ریشه های میزبان متصل می شود و در آن نفوذ می کند. این ارتباط کربوهیدرات و آمینواسیدهای تولید شده توسط درختچه میزبان را جذب می کند. این گیاه ممکن است توسط فاکتورهای دیگری مثل تغییر مداوم تپه های شنی یاری شود که به دانه ها کمک می کند بیشتر زیر زمین نفوذ کنند یا ممکن است توسط مورچه ها و جوندگان یاری شوند که به عمق های بیشتری نقب می زنند. قبایل بومی آمریکای شمالی از ریشه آبدار این گیاه به صورت خام و کباب شده روی آتش استفاده می کنند.
 
گل بوته عجیب و غریب در آمریکا 
 
گل بوته عجیب و غریب در آمریکا
 
گل بوته عجیب و غریب در آمریکا 
 
گل بوته عجیب و غریب در آمریکا 
 
گل بوته عجیب و غریب در آمریکا

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 3 اردیبهشت 1396  4:42 PM
تشکرات از این پست
papeli mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها