0

هشدار! امام رضا (ع) کاندیدا نشده است

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 80500
محل سکونت : تهران

هشدار! امام رضا (ع) کاندیدا نشده است

جناب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت محترم آستان قدس رضوی با صدور بیانیه‌ای برای داوطلبی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کردند و از سوی شورای محترم نگهبان نیز صلاحیت ایشان احراز شد.
 
محسن شریف‌نیا با این مقدمه در «روز نو» نوشت: جناب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت محترم آستان قدس رضوی با صدور بیانیه‌ای برای داوطلبی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کردند و از سوی شورای محترم نگهبان نیز صلاحیت ایشان احراز شد.
 
در این میان، برخی از هواداران ایشان با بهره‌گیری از جایگاه سازمانی آقای رییسی، به نوعی از نام حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) برای رسیدن به اهداف سیاسی خود در جریان انتخابات پیش رو مایه گذاشته‌اند؛ اقدام «هولناکی» که بعید است مورد تایید خود آقای رییسی باشد.

چنین بهره‌برداری نامیمونی، واجد سه نکته است که اشاره به آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد:

۱. در کشوری که حتی مراجع عظام تقلید از حمایت از یک کاندیدا اعلام برائت می‌کنند، پرواضح است که شأن امام معصوم اجل از بسامد یافتن نامشان در میانه کارزارهای سیاسی است.

۲. پیوند زدن نام یک کاندیدا با یک شخصیت مقدس، نوعی تقابل در افکار عمومی ایجاد می‌کند و این‌گونه القا می‌شود که هواداران این کاندیدا طرفدار امام رضا و طرفداران سایر کاندیدا‌ها یا کسانی که اساسا تمایلی به شرکت در انتخابات ندارند، خدای ناکرده مخالف ایشان هستند. چنین تفرقه‌افکنی قطعا نه مرضی درگاه حق است و نه امام رضا (ع) از چنین اتفاقی خرسند خواهد شد. آقای رییسی هم بسیار بعید است که به چنین رویکردی رضایت دهند.

۳. اگر آقای رییسی رای نیاورد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا نمی‌گویند کاندیدای رضوی شکست خورد و آیا اسلامی و شیعی است که نام امام رضا (ع) با یک شکست سیاسی پیوند بخورد؟

بر همین اساس، طرفداران کاندیدا‌ها باید هوشیار باشند که مسائل فرومایه سیاسی را با مقام منیع ائمه طاهرین و مقدساتی که همه مردم نسبت به آن‌ها حساسیت دارند، گره نزنند و در چارچوب قوانین و قواعد بازی‌های سیاسی حرکت کنند، نه با بهره‌گیری از مقدسات.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 2 اردیبهشت 1396  6:06 PM
تشکرات از این پست
ehsan007060 nezarat_ravabet ravabet_rasekhoon
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:هشدار! امام رضا (ع) کاندیدا نشده است

مطلب کاملا پوپولیستی!

پس همه به آقای رییسی رای بدیم که امام رضا....... 

دوشنبه 4 اردیبهشت 1396  12:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها