0

رشد 39 درصدی تولید خودرو در11 ماهه 95

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

رشد 39 درصدی تولید خودرو در11 ماهه 95

رشد 39 درصدی تولید خودرو در11 ماهه 95در حالی که اخبار از رشد ۳۹درصدی تولید خودرو حکایت دارد،دبیر انجمن خودروسازان گفت: شورای رقابت دست ما را در قیمت گذاری خودرو آزاد بگذارد، ما خودمان ملاحظه مردم را خواهیم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد نعمت بخش با بیان اینکه منتظر نظر شورای رقابت برای اعلام قیمت محصولات پر تیراژ هستیم افزود: باتوجه به تولیدات متنوعی که در کلاس‌های مختلف داریم، انتظار داریم شورای رقابت همچنانکه دیگر خودروسازان را از نظام قیمت گذاری معاف کرده ما را هم از قیمت گذاری معاف کنند.

 

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید در شرکت‌های خودروسازی گفت: فقط در بخش کارگری دستمزد‌ها 14.5 درصد افزایش یافته است ضمن اینکه فولاد مبارکه در مقطعی قیمت ورق‌های فولادی را حدود 20 درصد افزایش داد و ما اکنون در تامین برخی مواد اولیه با افزایش قیمت مواجه ایم.

 

نعمت بخش افزود: ما سال گذشته به رغم ابلاغ مجوز افزایش قیمت، بعد از حدود 6 ماه آن را اعمال کردیم، سیاست کلی ما این است که تا حد ممکن از طریق افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها مانع از افزایش قیمت شویم، ولی اگر اینگونه نشد به ما اجازه بدهند برای جلوگیری از ضرر و زیان، افزایش قیمت داشته باشیم.

 

وی در خصوص تولید پژو 2008 گفت: تولید پژو 2008 با بیست درصد ساخت داخل شروع شده و به سرعت این سهم در 3 سال آینده به 70 درصد افزایش خواهد یافت.

 

وی با بیان اینکه قیمت پژو 2008 را شرکت ایران خودرو تعیین می‌کند گفت: براساس اطلاعاتی که ما در اختیار داریم این خودرو با قیمت زیر 100 میلیون تومان روانه بازار خواهد شد، البته چون 2008 رقیب داخلی و وارداتی دارد شورای رقابت به قیمت گذاری این خودرو ورود نمی‌کند.

 

از سوی دیگر، خبرگزاری ایرنا، از رشد چشمگیر تولید خودرو در کشور در سال 95 خبر داد. بر این اساس، آمار 11 ماهه صنعت خودرو نشان می دهد تولید خودروهای سواری به حدود 800 هزار دستگاه در این مدت رسیده و در مجموع تولید خودرو رشد 39.1 درصدی را تجربه کرده است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 2 اردیبهشت 1396  1:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها