0

دین هم چراغ قرمز دارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دین هم چراغ قرمز دارد

دین هم چراغ قرمز دارد

آیت الله مجتهدی تهرانی(ره):دین هم چراغ قرمز دارد، چراغ قرمز دین ، کارهای حرام است، یعنی وقتی به کار حرامی رسیدی، ترمز کن

دین هم چراغ قرمز دارد

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛آیت الله مجتهدی تهرانی (ره)در مورد برخی محدودیت ها در دین می گوید:همان طور که در سر چهار راه وقتی چراغ قرمز می شود، ترمز می کنید، دین هم چراغ قرمز دارد، چراغ قرمز دین ، کارهای حرام است، یعنی وقتی به کار حرامی رسیدی، ترمز کن و چراغ سبز دین هم کارهای حلال است.

 

مرحوم مجتهدی در ادامه می گوید:حال کسانی که برای چراغ قرمز ترمز می کنند، دو جور هستند:

یک دسته از ترس جریمه شدن ترمز می کنند، که این ترمز کردنشان خیلی چنگی به دل نمی زند،اما عده ای هم برای احترام گذاشتن به قانون ترمز می کنند که این مهم است.

 

در ادامه آیت الله منتهدی می گوید:حال ما هم اگر از ترس جهنم نماز بخوانیم، این نماز خواندنمان زیاد چنگی به دل نمی زند؛ یعنی اگر به این خاطر صبح ها بلند می شوی و نماز می خوانی که به جهنم نروی، این نماز خواندن زیاد دلچسب نیست،

 

سپس ایشان می گویند:اما اگر به تو بگویند:اگر نماز صبح هم نخوانی به جهنم نمی روی اما باز بلند شوی و نماز بخوانی، این خوب است.

 

ایشان در انتهای سخنان خود با مراجعه به مناجاتی از امام علی (ع)می گوید:امیرالمومنین علی(ع) در مناجات های شان می فرمودند:خدایا عبادت من به خاطر ترس از جهنم و یا به طمع بهشت نیست، و لکن من تو را شایسته عبادت دیدم و به این خاطر عبادتت می کنم.

 

انتهای پیام/

 
 
جمعه 1 اردیبهشت 1396  11:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها