0

افغانستان در کنار همسایگی ایران به پیشرفت های چشمگیری رسیده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

افغانستان در کنار همسایگی ایران به پیشرفت های چشمگیری رسیده است

افغانستان در کنار همسایگی ایران به پیشرفت های چشمگیری رسیده است

برپایی چنین مسابقاتی در کشورها روح و منش قرآن و زندگی قرآنی را زنده می کند.

برپایی مساببقات قرآنی روح و زندگی قرآنی را زنده می کندولی محمد امیری استاد و حافظ قرآن از کشور افغانستان در گفتگو با خبرنگار  حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ضمن حضور و تلاوت خود در سی و چهارمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم، گفت: امسال دومین سالی است که در این رویداد بزرگ حضور دارم و به عنوان قاری در بخش روشندلان تلاوت می کنم ،پیش از این در سال 1368 در زمان حیات امام خمینی (ره) در بخش حفظ 20 جزء قرآن در رشته قرائت حضور داشتم.

 

وی در ادامه ضمن تشکر از میزبانی کشور ایران ،بیان کرد: از کشور جمهوری اسلامی ایران برای برپایی چنین مسابقاتی در سطح بین المللی تشکر می کنم که چنین وفادار، روح و منش قرآن و زندگی قرآنی را زنده می کند.

 

قاری روشندل افغان سطح برگزاری مسابقات را عالی ارزیابی کرد و اظهار داشت: تا به اینجای کار سطح برگزاری مسابقات با توجه به اضافه شدن چند رشته دیگر و داشتن 5 رشته قرآنی برای مسابقه، عالی بوده است.

 

وی افزود: سطح متسابقین دیگر کشورهای خارجی نیز در کنار قاریان و حفاظ ایرانی تا جایی که حضور داشتم و شنیده ام، در شرایط راضی کننده ای بود.

 

ولی محمد امیری در پایان با اشاره به همسایگی کشور افغانستان و ایران، گفت: ایران در سطح جهان از رتبه بالایی برخوردار است و تلاشهای بسیاری را برای زنده نگاه داشتن قرآن کرده است و ما هم در کنار همسایگی ایران به پیشرفت های چشمگیری رسیده ایم  و جای دارد در این گفتگو از میزبانی کشور جمهوری اسلامی ایران برای برگزاریی چنین رویداد بزرگی تشکر کنم.

 

 

انتهای پیام/

جمعه 1 اردیبهشت 1396  11:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها