0

سه جیب بر زن اتوبوس های تهران دستگیر شدند

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 80604
محل سکونت : تهران

سه جیب بر زن اتوبوس های تهران دستگیر شدند

خبرگزاری ایرنا: پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه زن سارق که از مسافران اتوبوس های تندور(بی آرتی) شهر تهران جیب بری می کردند، خبر داد.

 


به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی وقوع چدین فقره جیب بری مشابه از مسافرین اتوبوس های تندرو تهران به خصوص در مناطق مرکزی شهر، اجرای طرح کنترل نامحسوس ایستگاه های خطوط تندور(بی آرتی) این مناطق در دستور کار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ و کلانتری های این مناطق قرار گرفت.

براساس این گزارش، 22 اسفند سال گذشته، تیم تجسس ویژه کلانتری 107 فلسطین در زمان کنترل نامحسوس ایستگاه اتوبوس دروازه دولت، به دو زن جوان مشکوک شده و آنها را تحت نظر قرار دادند.

مأمورین پس از گذشت مدت زمان کوتاهی و با اطمینان از سارق بودن این دو زن، زمانی که آنها قصد داشتند از طریق ایستگاه مترو دروازه دولت از محل خارج شوند هر دو را دستگیر و در همان بازرسی اولیه موفق به کشف مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از شهروندان خانم ، کیف های زنانه و گوشی های تلفن همراه شدند.

همچنین با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع 'جیب بری' و به دستور بازپرس شعبه پانزدهم دادسرای ناحیه 6 تهران ، دو متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

با انتقال 'پریسا . م' ( 23 ساله ) و 'زهرا . ح' ( 26 ساله ) به پایگاه سوم آگاهی، هر دو نفر به عنوان سارقین جیب بر حرفه ای از طایفه فیوج که با یکدیگر نیز دارای نسبت فامیلی هستند، مورد شناسایی قرار گرفته و بررسی سوابق پریسا نشان داد که وی بارها به اتهام جیب بری دستگیر و روانه زندان شده و در آخرین سابقه دستگیری در شهر زنجان، به اتهام 'حمل و نگهداری غیر مجاز سلاح گرم' دستگیر و مدتی را در زندان سپری کرده است.

بر همین اساس که در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف مقادیر قابل توجهی از اموال مسروقه متعلق به زنان، چند ده عابر بانک و گوشی های تلفن همراه شدند که از طریق این اموال، دهها مالباخته شناسایی و متهمین در تحقیقات تکمیلی به دهها فقره جیب بری در ایستگاه های خطوط بی آر تی بویژه در مناطق مرکزی شهر تهران اعتراف کردند.

همچنین در تاریخ 21 فرودین امسال، تیم تجسس ویژه کلانتری 107 فلسطین در ایستگاه اتوبوس چهارراه ولیعصر، اقدام به شناسایی یکی از جیب برهای سابقه دار و حرفه ای زن طایفه فیوج کرد که ضمن دستگیری و انتقال وی به کلانتری، در بازرسی از اموال بدست آمده موفق به کشف چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از بانوان شد.

بنابراین گزارش با شناسایی تعدادی از بانوانی که در همان روز و به شیوه جیب بری مورد سرقت قرار گرفته بودند، پرونده مقدماتی با موضوع 'جیب بری' تشکیل و متهمه به دستور بازپرس شعبه 15 دادسرای ناحیه 6 تهران جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
همچنین 'سودابه . الف' ( 35 ساله ) که بارها به اتهام 'جیب بری' و 'نزاع و درگیری' دستگیر و روانه زندان شده ، پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی و شناسایی از سوی کارآگاهان و همچنین تعدادی از مالباختگان ، صراحتا به دهها فقره جیب بری به شیوه تک نفره از مسافرین زن خطوط بی آرتی بویژه در محدوده خیابان های ولی عصر و انقلاب اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه محمـد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کاهش محسوس سرقت های جیب بری پس از دستگیری این سه متهم در پایتخت خبر دارد و گفت: با انجام تحقیقات پلیسی ، متهمین به دهها فقره جیب بری اعتراف و در ادامه دهها مالباخته نیز شناسایی و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند .

سرهنگ نادربیگی افزود: از تمامی مالباختگان به ویژه بانوانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود برای شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 31 فروردین 1396  8:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها