0

ویزگیهای همسران برتر

 
alibeiki
alibeiki
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1003
محل سکونت : تهران

ویزگیهای همسران برتر


إِنَّ الْمُسْلِمِينَ وَ الْمُسْلِمَتِ وَ الْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَتِ وَ الْقَنِتِينَ وَ الْقَنِتَتِ وَ الصَّدِقِينَ وَ الصَّدِقَتِ وَ الصَّبرِِينَ وَ الصَّبرَِاتِ وَ الْخَشِعِينَ وَ الْخَشِعَتِ وَ الْمُتَصَدِّقِينَ وَ الْمُتَصَدِّقَتِ وَ الصَّئمِينَ وَ الصَّئمَتِ وَ الحَْفِظِينَ فُرُوجَهُمْ وَ الْحَفِظَتِ وَ الذَّاكِرِينَ اللَّهَ كَثِيرًا وَ الذَّاكِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لهَُم مَّغْفِرَةً وَ أَجْرًا عَظِيمًا(35)

به يقين، مردان مسلمان و زنان مسلمان،
مردان با ايمان و زنان با ايمان، مردان مطيع فرمان خدا و زنان مطيع فرمان خدا، مردان راستگو و زنان راستگو، مردان صابر و شكيبا و زنان صابر و شكيبا، مردان با خشوع و زنان با خشوع، مردان انفاق كننده و زنان انفاق كننده، مردان روزه‏دار و زنان روزه‏دار، مردان پاكدامن و زنان پاكدامن و مردانى كه بسيار به ياد خدا هستند و زنانى كه بسيار ياد خدا مى‏كنند، خداوند براى همه آنان مغفرت و پاداش عظيمى فراهم ساخته است. (35)

(سوره احزاب)الخَْبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَ الْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَ الطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَ الطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ أُوْلَئكَ مُبرََّءُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ كَرِيمٌ(26)

زنان ناپاك براى مردان ناپاك و مردان ناپاك براى زنان ناپاك و زنان پاك براى مردان پاك و مردان پاك براى زنان پاك. آنها از آنچه در باره‏شان مى‏گويند منزهند. آمرزش و رزق نيكو براى آنهاست. (26)
سوره نور


همسران برتر همديگر را با نام زيبا صدا مي زنند که حضرت علي(ع) و حضرت زهرا (س) هميشه با نهايت مهر و محبت و نيز تکريم يکديگر را صدا مي زدند .
آيه 11 سوره حجرات نيز بر اين موضوع تأکيد نموده است: «و به نام و لقب هاي زشت يکديگر را نخوانيد که پس از ايمان به خدا، نام فسق بسيار زشت است.»


همسران برتر در عين تلاش براي رسيدن به سعادت، در برابر مشکلات زندگي صبر و توکل به خدا مي کنند و مي دانند که مشکلات و کمبودهاي زندگي آزمايش و امتحان خداوند مي باشند و همواره آيه 155 سوره بقره قرآن را در ذهن دارند که... و هر آينه شما را به چيزي از ترس و گرسنگي و کم شدن از مالها و جان ها و ميوه ها آزمايش مي کنيم. و بشارت بده صبرکنندگان را.


چهارشنبه 15 مهر 1388  3:51 PM
تشکرات از این پست
javdaneh
javdaneh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 177
محل سکونت : خوزستان
جمعه 24 مهر 1388  2:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها