0

«فتح المبین» عملیاتی بی نظیر در تاریخ دفاع مقدس است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

«فتح المبین» عملیاتی بی نظیر در تاریخ دفاع مقدس است

«فتح المبین» عملیاتی بی نظیر در تاریخ دفاع مقدس است

جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) عملیات فتح المبین را عملیاتی بی نظیر در تاریخ دوران دفاع مقدس دانست.

کد خبر: ۲۳۲۸۹۶

تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹ - 22March 2017

«فتح المبین» عملیاتی بی نظیر در تاریخ دفاع مقدس استبه گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور، امیر سرلشکر  «حسین حسنی سعدی» جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) در مراسم گرامیداشت عملیات فتح المبین که صبح امروز در محل یادمان این عملیات برگزار شد، اظهار داشت: عملیات فتح المبین در روز دوم فروردین سال 1361 انجام شد. این عملیات در ساعت سی دقیقه بامداد آن روز آغاز شد که عملیاتی بی نظیر در تاریخ دفاع مقدس است.

 

وی افزود: رزمندگان در آن عملیات با شور و شوق وصف ناشدنی به دشمنان بعثی متجاوز که خاک کشورمان را به اشغال خود درآورده بودند، تاختند و رزمندگان از ساعت‌ها پیش از آغاز عملیات آماده حمله بودند.

 

امیر حسنی سعدی بیان داشت: پدران و مادران شهدایی که فرزندانشان در این عملیات و در این مناطق آسمانی شدند، بدانند که آن رزمندگان شجاع و عارف با عشق به دفاع از میهن اسلامی ایران جان خود را فدا کردند. عشقی که در لحظه لحظه‌ی عملیات در چهره‌ی آن رزمندگان برای جانفشانی در راه اسلام دیده می‌شد.

 

وی عنوان کرد: با آغاز عملیات رزمندگان توانستند اهداف و مواضع را با دلاوری‌های خود آزاد کنند و به پیشروی بپردازند که یکی از آن‌ها آزادسازی منطقه علی گره زد بود که بسیاری از فرماندهان سپاه و ارتش در آنجا رشادت‌ها و شجاعت‌های بسیاری را از خود نشان دادند. شهیدان قجه‌ای، چراغی و وزوایی از جمله این شجاعان بودند که هیچگاه نامشان را فراموش نمی‌کنم. در جریان آزادسازی منطقه علی گره زد، توپخانه عراق به دست نیروهای خودی افتاد و آن خمپاره‌ها بر سر دشمن متجاوز ریخته شد.

 

جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) در ادامه با بیان اینکه قرارگاه‌هایی در این عملیات نقش هدایت یگان‌ها و نیروها را بر عهده داشتند، گفت: قرارگاه قدس در این عملیات رشادت‌ها و شجاعت‌های بسیاری از خود نشان داد و حماسه آفرید. قرارگاه قدس در برابر حملات و پاتک‌های دشمن عراقی مقاومت‌های جانانه‌ای کرد که در پیشروی دیگر قرارگاه‌ها نقش داشت.

 

وی اضافه کرد: در روز دوم عملیات تلاش دشمن بر این بود تا در منطقه عین خوش معبری را باز کند. قرارگاه کربلا به این نتیجه رسید که با قرارگاه نصر که به اهداف خود دست یافته بود به کمک قرارگاه قدس بروند. گرچه به قرارگاه قدس نرسیدند اما عراق نیز موفق نشد به عین خوش برسد.

 

سرلشکر حسنی سعدی با بیان اینکه در مرحله دوم عملیات نیروهای قرارگاه فتح در تنگه رقابیه عمل کردند، گفت: نیروهای این قرارگاه از جمله شهید احمد کاظمی توانستند به زیبایی عمل کنند و از پشت تنگه را آزاد کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: طی این عملیات بسیاری از لشکرهای ارتش عراق ضربه دیدند. ارتش‌هایی که بسیار پیشرفته بودند و تجهیزات بسیاری داشتند از جمله این‌ها لشکر یک مکانیزه ارتش عراق بود که در جریان عملیات فتح المبین از هم پاشیده شد و اسیر و غنیمت‌های زیادی از این لشکر گرفته شد.

 

این فرمانده ارشد عملیات فتح المبین تصریح کرد: اجرای عملیات فتح المبین 7 روز به طول انجامید که در این 7 روز شاهد مشقت‌ها و مجاهدت‌های بسیاری بودیم و پیروزی در این عملیات بسیار شیرین بود. 

 

وی در پایان از صدا و سیما و سازمان‌های فرهنگی و هنری خواست که فیلمی در خصوص این عملیات ساخته شود تا حماسه‌های انجام شده را به تصویر بکشد و به دنیا نشان داده شود و آن وقت دنیا جرات نخواهد داشت که نگاه چپی به کشور داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 
 
چهارشنبه 2 فروردین 1396  7:19 PM
تشکرات از این پست
rezahossiny
rezahossiny
rezahossiny
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 1658
محل سکونت : خراسان رضوی
جمعه 5 خرداد 1396  11:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها