0

مجارستان شکارچی خرس برلین

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مجارستان شکارچی خرس برلین

مجارستان شکارچی خرس برلینجشنواره فیلم برلین شنبه‌شب با معرفی برندگان این دوره به کار خود پایان داد و فیلم «بر جسم و روح» به کارگردانی «ایلدیکو انیدی» از مجارستان برنده خرس طلای بهترین  فیلم این رویداد سینمایی شد.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، در مراسمی که به‌عنوان اختتامیه برلیناله برگزار شد برندگان بخش مسابقه بین‌الملل و دیگر بخش‌های رقابتی معرفی شدند.

 

گروه داوری برلیناله که امسال به ریاست «پل ورهوفن» کارگردان هلندی برگزار شد خرس طلای بهترین فیلم را به فیلم مجاری «بر جسم و روح» ساخته «ایلدیکو انیدی» اهدا کرد. این فیلم کمدی رمانتیک ارتباط کارگران را در یک کشتارگاه در بوداپست در مرکز توجه قرار داده است.


« بر جسم و روح» ساعتی پیش از مراسم اختتامیه به‌عنوان برنده جایزه هیئت‌داوران کلیسای جهانی جشنواره برلین 2017  و هیئت‌داوران فیپرشی نیز معرفی شد. فیلم«فلیسیته» به کارگردانی «آلن گومیس» فرانسوی  نیز به‌عنوان برنده جایزه بزرگ هیئت‌داوران انتخاب شد.جایزه «آلفرد بائر» نیز به «رد پا» ساخته «آگنیشکا هولاند» کارگردان لهستانی رسید. «آکی کوریسماکی »کارگردان سرشناس فنلاندی  نیز برای «سمت دیگر امید» جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردان را به خانه برد.

 

خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن به «کیم مین-هی» بازیگر کره جنوبی برای فیلم «تنها در ساحل در شب» به کارگردانی «هونگ سانگ‌سو» رسید و خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد هم به «گیورگ فریدریش» بازیگر اتریشی برای «شب‌های روشن» به کارگردانی «توماس آرسلان » از آلمان اهدا شد.«سباستین للیو »کارگردان شیلیایی برای فیلم «یک زن شگفت‌انگیز» به‌طور مشترک با «گونزالو مازا» جایزه خرس نقره‌ای بهترین فیلم‌نامه را دریافت کردند.

 

جایزه بهترین دستاورد هنری به« دانا بونسکو » برای تدوین«آنا عشق من» به کارگردانی «کالین پیتر نتسر» اهدا شد. به گزارش ایسنا نخستین جایزه مستند جشنواره برلین نیز به «شکارچی روح» به کارگردانی «رعد آندونی» محصول مشترک فلسطین، فرانسه و سوئیس اهداشدوخرس طلایی بهترین فیلم اول به «استیئو  ۱۹۹۳» به کارگردانی «کارلو سیمون» از اسپانیا تعلق گرفت.خرس طلایی بهترین فیلم کوتاه نیز به «شهر کوچک» به کارگردانی «دیگه گو کاستا آمارانته» از پرتغال رسید.

 

خرس نقره‌ای بهترین فیلم کوتاه به «خیال در دشت» به کارگردانی «استبان آرانگوئز جولین» از مکزیک اهدا شد. امسال «مگی جیلنهال »بازیگر آمریکایی، «دیه‌گو لونا »بازیگر مکزیکی، «یولیا ینتش »بازیگر آلمانی، «وانگ کوانان »کارگردان و نویسنده چینی، «دورا بوشاوشه» تهیه‌کننده تونسی و «اولافور الیاسون »هنرمند ایسلندی، به ریاست «پل ورهوفن» داوری بخش مسابقه بین‌الملل را بر عهده داشتند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 2 اسفند 1395  6:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها