0

7 فوتباليست پولدار ايراني چه كساني هستند؟

 
saeedazimi
saeedazimi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1387 
تعداد پست ها : 688
محل سکونت : ESFAHAN

7 فوتباليست پولدار ايراني چه كساني هستند؟

وطن امروز در گزارشي ويژه به بررسي پولدارترين فوتباليست های ايران پرداخته است. 

در اين گزارش با بيان اينكه تا پيش از اين گفته مي شد علي دايي مايه دار ترين فوتباليست ايراني است آمده: البته ديگر نمي‌شود دايي را جزو بازيكنان محسوب كرد.
 او مربي شده و حالا روي نيمكت تيم‌ملي مي‌نشيند. با اين همه، نمي‌شود از دايي چشم‌پوشي كرد.
به نوشته اين روزنامه يكي از بازيكنان تيم ملي كه نمي‌خواهد نامش فاش شود، با خنده مي‌گويد: «اي كاش پول دايي فقط از پارو بالا مي‌رفت!» با اينكه زمين و زمان مي‌دانند كه دايي ثروتمند‌ترين فوتبالي است، اما او بارها منكر اين موضوع شده.
اما دايي يكبار در پاسخ به اين سوال گفت: «بچه‌هايي هستند كه خيلي بيشتر از من دارند. ببينيد من خدا رو شكر مي كنم اندازه خودم شايد هم بيشتر از اندازه خودم دارم. اما اين متعلق به يك مجموعه است. من با خانواده‌ام زندگي مي‌كنم و هيچ موقع همه چيز را براي خودم نخواسته‌ام. الان هم همين‌طور است من عاشق خانواده‌ام هستم و هميشه دوست دارم پيش آنها زندگي كنم و اينكه من پولدارترين فوتباليست باشم، نه؟! اصلاً!» خب، هنوز كشف نشده بازيكناني كه منظور دايي با آنهاست، چه كساني هستند.
آن بازيكن ملي‌پوش خيلي راحت به اين سوال جواب مي‌دهد: 

«مهدي مهدوي‌كيا»‌هر كسي نداند خبرنگاران خيلي خوب مي‌دانند كه مهدوي‌كيا يكي از مايه‌دارترين فوتباليست‌هاي ايراني است. با پولي كه او از باشگاه‌ هامبورگ گرفت، نه تنها بار خودش را بست، بلكه نوه نتيجه‌اش هم بيمه شدند!
مهدي بابت هر فصل از اين تيم 2 ميليون و 200 هزار يورو مي‌گرفت كه در نوع خود يك ركورد محسوب مي‌شد، چون مهدي در آن روزها توانست ركورد درآمد در هامبورگ را بزند. مهدي سه فصل اين رقم را از هامبورگ دريافت كرد. حالا هم كه به آينتراخت رفته، سالي يك ميليون و پانصد هزار يورو مي‌گيرد كه او را قاطي 4 بازيكن گران تاريخ باشگاه كرده.

وحيد هاشميان
كلاً آن دسته از بازيكناني كه در بوندس‌ليگا زياد بازي كرده‌اند، در پول دست و پا مي‌زنند. همين وحيد هاشميان كه اين روزها بازيكن بوخوم است، هر فصل مبلغ سنگيني را دريافت مي‌كند. او در هانوفر سالانه نزديك به يك ميليون و پانصد هزار يورو دريافت مي‌كرد كه اين رقم‌ها را خودتان به ريال حساب كنيد تا ببينيد چند ميليارد مي‌شود! بازيكن مايه‌دار در فوتبال ايران زياد است. 

علي كريمي
علي كريمي هم از آن دسته بازيكناني است كه بدجور درآمدش بالاست. او در چند سال اخير به اندازه عمر چند صد بشر، پول به جيب زده. زماني كه در الاهلي بازي مي‌كرد براي دوبار قراردادش را با اين تيم اماراتي تمديد كرد كه براي دو بار قراردادش را با اين تيم اماراتي تمديد كرد كه براي هر فصل نزديك به 2 ميليارد تومان دريافت مي‌كرد. بعد راهي آلمان و بايرن شد، براي هر فصل بازي يك ميليون و پانصد هزار يورو گرفت تا بر اندوخته‌هاي خودش بيفزايد. تازه بعد از جدايي از بايرن بود كه علي، ثروت خود را افزايش داد. براي سه فصل بازي در قطر، 5 ميليارد دريافت كرد، آن هم به طور كامل. ولي در مجموع 2 فصل در اين كشور بازي كرد. باشگاه پرسپوليس هم براي اينكه او را به خدمت بگيرد 300 ميليون به باشگاه السيليه داد.
مي‌گويند كريمي در پرسپوليس پولي نمي‌گيرد و تنها ماهانه يك رقم ناچيزي در حد چند ميليون از باشگاه دريافت مي‌كند.
ابوالفضل جلالي مدير برنامه‌هاي علي كريمي مي‌گويد: «راستش علي 2 سالي است كه فقط با انگيزه مالي فوتبال بازي مي‌كند...» 

فرهاد مجيدي
در اينكه خيلي‌ها مي‌دانند ستاره‌هاي ذكر شده چقدر مايه‌دار هستند، شكي نيست. مردم عادي خيلي خوب از اين ماجرا بااطلاعند ولي هستند بازيكناني كه پشت ابر پنهان مانده‌اند.
يكي از افراد فوتبالي مي‌گويد: «من فكر مي‌كنم نبايد فرهاد مجيدي را از قلم انداخت!» اين مهاجم استقلال كه 8 سالي در امارات بازي كرد اينقدر پول درآورد كه حالا بتوان به جرأت گفت جزو سه نفر اول مايه‌دارها باشد.
مي‌گويند او از شيخ دوبي اينقدر پاداش گرفت و در كنارش مغازه و خانه خريد كه حالا ماهانه ميلياردها پول به حسابش واريز مي‌شود.
مجيدي البته اين قضيه را خيلي بروز نمي‌دهد و در تهران با ماشين‌هاي 60،70 ميليوني مي‌چرخد. يكي از دوستان نزديك فرهاد مي‌گويد: «او اگر همين‌طور ادامه بدهد بعيد نيست دايي و مهدوي‌كيا را بگيرد.»‌ 

كريم باقري
در رده‌هاي بعدي پولدارها نام‌هايي مانند كريم باقري، جواد نكونام،‌ ايمان مبعلي،‌ جواد كاظميان و... ديده مي‌شود. كريم از آن دسته ثروتمندهاي ندار است و احتمالاً زندگي را با جمله معروف «بهتر است ثروتمند زندگي كنيم تا اينكه ثروتمند بميريم» سپري مي‌كند. او چيزي از مايه‌دار بودنش بروز نمي‌دهد و تا همين چند وقت پيش هم با 206 در تهران چرخ مي‌زد. او كلاً خيلي كم خريد مي‌كن و با همه بازيكنان فرق دارد. 


جواد نكونام
در مورد جواد نكونام بايد گفت كه رفته رفته دارد براي دايي و دار و دسته‌اش، يك خطر محسوب مي‌شود. او كه سه ساله با اوساسونا بست، براي فصل اول نزديك به دو ميليون يورو دريافت كرد اما از اين فصل، پولي به مراتب بيشتر مي‌گيرد.
سايت ترانسفر ماركت كه در جهان سايتي شناخته شده است و قيمت بازيكنان را تخمين مي‌زند، در جديدترين آمار خود اعلام كرد حالا نكونام نزديك به 7 ميليون يورو قيمت دارد كه در تاريخ فوتبال ايران، براي يك بازيكن بي‌سابقه است. نكونام از زماني كه ايران را ترك كرد قدم در راه ثروتمند شدن گذاشت.
از دو باشگان اماراتي الوحده و الشارجه نزديك به يك ميليارد و چهارصد ميليون دريافت كرد كه به گفته دوستان نزديكش بيشتر اين پول را خرج تجملات كرد! قبل از آن هم او جزو گران‌ترين بازيكنان ليگ برتر بود كه از باشگاه پاس براي هر فصل 300 ميليون مي‌گرفت. ولي حالا پولي كه جواد در اسپانيا مي‌گيرد چندين برابر اين رقم است. 

مسعود شجاعي
حتي مسعود شجاعي هم در اسپانيا ميخ مايه‌دار شدن را كوبيده.
به تأييد سايت رسمي باشگاه اوساسونا او براي هر فصل 2 ميليون يورو از اين باشگاه مي‌گيرد كه براي بازيكني در حد او يك رقم كلان است. مسعود قبل از اين، بيشترين پول دريافتي را از اماراتي‌ها گرفته بود كه به گفته خودش نزديك به يك ميليارد تومان بود.
براي پول درآوردن امارات هم بدجايي نيست. حتي علي دايي كه روزي برايش افت داشت در آسيا بازي كند، دو فصل به الشباب امارات قرار داد بست و 2 ميليارد به جيب زد.
ايمان مبعلي، جواد كاظميان و علي سامره از آن دست بازيكناني هستند كه خيلي راحت به اين قضيه پي برده‌اند و الان چند سالي مي‌شود كه در امارات بازي مي‌كنند. ايمان در حال حاضر گران‌ترين بازيكن ايراني ليگ امارات است و نزديك به يك ميليارد و پانصد ميليون از باشگاه الوصل گرفته.
او در سه سال اخير رقم درآمد سالانه خود را به بالاي يك ميليارد افزايش داده و اگر همين‌طور ادامه دهد، درآينده يكي از مايه‌دارترين بازيكنان ايران مي‌شود.
جواد كاظميان دوست نزديكي ايمان هم از فصل گذشته رقم دريافتي را به يك ميليارد رسانده و هر فصل قيمت خود را بالاتر مي‌بردو اينها تنها بازيكنان ثروتمند ايران نيستند.
در ليگ برتر هم هستند كساني كه جزو مايه‌دارها محسوب مي‌شوند، مثل نيكبخت واحدي. ولي رقمي كه او و ساير بازيكنان گران‌قيمت ليگ براي يك فصل مي‌گيرند خيلي كمتر از لژيونرهاست.
به آینده امیدوار باش./
دوشنبه 13 مهر 1388  9:01 AM
تشکرات از این پست
iman_khajeh
iman_khajeh

پولدارترين بازيگر سينماي ايران كيست؟

در اين گزارش با اشاره به اينكه در سال86 رضا عطاران، محمدرضا گلزار، نيوشا ضيغمي ، باران كوثري، امين حيايي، اكبر عبدي و مهناز افشار به عنوان ستاره‌هاي پولساز اكران 86 شناخته شدند، مي نويسد: براي گفتن اينكه مهران مديري نفر اول اين فهرست است، نيازي به عمليات رياضي و آماري آنچناني نيست چون هر دو فيلمي كه از او اكران شد فروش خيره كننده‌اي داشتند. اتفاقا مي‌شود گفت خيلي‌ها فقط براي ديدن «مهران مديري» با آن گريم و لحن متفاوت به ديدن «هميشه پاي يك زن در ميان است» رفتند و بازي روان و شيرينش بود كه مخاطب را به سالن‌هاي نمايش دهنده «دايره زنگي» كشاند

در اين گزارش با اشاره به اينكه در سال86 رضا عطاران، محمدرضا گلزار، نيوشا ضيغمي ، باران كوثري، امين حيايي، اكبر عبدي و مهناز افشار به عنوان ستاره‌هاي پولساز اكران 86 شناخته شدند، مي نويسد: براي گفتن اينكه مهران مديري نفر اول اين فهرست است، نيازي به عمليات رياضي و آماري آنچناني نيست چون هر دو فيلمي كه از او اكران شد فروش خيره كننده‌اي داشتند. اتفاقا مي‌شود گفت خيلي‌ها فقط براي ديدن «مهران مديري» با آن گريم و لحن متفاوت به ديدن «هميشه پاي يك زن در ميان است» رفتند و بازي روان و شيرينش بود كه مخاطب را به سالن‌هاي نمايش دهنده «دايره زنگي» كشاند.

به هرحال اين كارگردان- بازيگر طناز با فروش متوسط بيش از 95/1 ميليارد تومان براي هر فيلمش پولسازترين بازيگر تلويزيوني سينما در سال گذشته بود. اتفاقا نفر دوم اين فهرست هم يك چهره محبوب تلويزيوني است؛‌ «جواد رضويان» كه اگر همزمان چند فيلم هم در اكران داشته باشد، به هيچ كدام لطمه گيشه‌اي نمي‌خورد. (مطلبي كه با اكران همزمان «دلداده» و «10 رقمي» تأييد شد).

رضويان سال پيش سه فيلم روي پرده داشت كه همه ميلياردي شدند و حضور وي تاثيري مستقيم در اين فروش‌هاي رويايي داشت. متوسط فروش هر فيلم او كمي بيش از 55/1 ميليارد تومان بود.

نفر سوم و چهارم بازيگران پرفروش، اما ستاره‌هايي نيستند كه مخاطب به صرف حضور آنها روانه سينما شود، اما به هر حال نقش‌هاي مكملي كه در پرفروش‌هاي 87 (بويژه دايره زنگي) بازي كردند، باعث شد نامشان در اين فهرست درج شود؛ «بهاره رهنما» و «نيما شاهرخ شاهي».

البته باز تماشاچي تصورات تلويزيوني از رهنما دارد اما مطمئناً براي خيلي از سينماروها هنوز شاهرخ شاهي (كه اتفاقا سال 86 فيلم پرفروش «پارك وي» را روي پرده داشت) شناخته شده نيست. متوسط فروش فيلم‌هاي اين دو نفر حدود 5/1 ميليارد تومان بوده است.

«مهناز افشار» هم كماكان سالي دو، سه فيلم نمايش داده شده پرمخاطب دارد؛ وي در سال 87 هم با «انعكاس» و «دعوت»، جايگاه خود را در بين ستارگان معدود سينماي ايران حفظ كرد. او حالا انتخاب‌هاي درست‌تر و بازي‌هاي به مراتب بهتري هم دارد و همين امر بسياري را (علاوه بر تهيه‌كنندگان!) به آينده هنري‌اش اميدوار كرده است.

متوسط فروش فيلم‌هاي افشار در سال پيش 3/1 ميليارد تومان بود. «گوهر خيرانديش» هم با بازي در 3 فيلم پرمخاطب سال و متوسط فروشي كمتر، رده بعدي را دارد با اين تفاوت كه نام او مثل مهناز افشار كسي را به سينما نمي‌كشاند و او بيشتر مكمل فوق‌العاده‌اي است بر ستارگان پولساز.

به گزارش شفاف اما نام‌هاي بعدي اين فهرست هر كدام به نوعي سرشناسند؛ «امين حيايي» بازيگري كه در چند سال اخير بلااستثنا فيلم‌هاي پرفروشي داشته و نامش در بهترين جاي فهرست ستاره‌هاي سودآور قرار گرفته است. حتي آنها كه پيش‌بيني مي‌كردند چهره حيايي براي مخاطب تكراري شود هم در اشتباه بودند چون نام او هنوز مخاطب را به سينما مي‌كشاند.

حيايي سال 87 سه فيلم در اكران داشت كه متوسط فروش 2/1 ميليارد تومان را براي او رقم زد. (البته اگر «ستاره مي‌شود» در زمان بهتر و با تبليغات بيشتري اكران مي‌شد اين رقم خيلي بيشتر از اينها مي‌شد.) بعيد است حالاحالاها تهيه‌كنندگان از اين معدن گنج دست بكشند.

اما سال گذشته بهترين سال سينمايي «رضا كيانيان» از نظر گيشه بود. نقش‌آفريني متفاوت در «هميشه پاي يك زن در ميان است» براي او كه تاكنون توانمندي‌هاي فوق‌العاده‌اش را در عرصه‌هاي جدي‌تر سينما آزموده بود، كفايت مي‌كرد تا نامش بار ديگر بر سر زبان‌ها بيفتد. هر چند نقش كوتاهش در «سه زن» بسياري را خوش نيامد اما در مجموع فروش بالاي فيلم كمال تبريزي، متوسط فروش 2/1 ميلياردي را برايش رقم زد.

«گلشيفته فراهاني» هم به خاطر همين فيلم و البته به لحاظ شكست تجاري ديوار متوسط فروش 1/1 ميلياردي در سال گذشته داشت، درست شبيه «آناهيتا نعمتي» كه او هم به خاطر «زن دوم» و حضور كوتاهش در «دعوت» براي اولين بار به باشگاه ميلياردي‌ها پيوست.

«محمدرضا شريفي نيا» هم كه اين روزها به تعبير خودش «آچار فرانسه» سينماي ايران شده و اگر فيلمي بدون او توليد شود بايد تعجب كرد، را نبايد در اين فهرست، فراموش كرد. او سال گذشته نيز سال خوبي را با نمايش 4 فيلم داشت كه متوسط فروش هر فيلمش هم همان 1/1 ميليارد تومان بود.

«باران كوثري» اما برخلاف ديگر هم‌سلكان خود شكست تلخي را با اكران «كتوني سفيد» تجربه كرد و نتوانست كارنامه موفقي را در اكران 87 به نام خود به ثبت برساند. او با همان «دايره زنگي» و فروش متوسط كمتر از يك ميليارد تومان سال را به پايان برد.

اما 87 سال خوبي براي «نيكي كريمي» بود. او كه پس از تمركز روي كارگرداني و ترجمه و نوشتن و البته حضور در فستيوال‌هاي خارجي، بازيگري را جدي‌تر ادامه داد و مورد توجه مخاطبان هم قرار گرفت و بايد گفت بخشي از فروش‌هاي خوب فيلم‌هايي چون «زن‌ها فرشته‌اند» و «زن دوم» بي‌ارتباط با حضور او نبوده است. متوسط فروش 920 ميليوني براي اين ستاره سال‌هاي نه چندان دور سينما رقمي رضايتبخش است.

اما قرار گرفتن نام «يوسف تيموري» و «الهام حميدي» در اينجاي فهرست آن هم با فروش متوسط 900 ميليوني كمي عجيب است؛ به هرحال اين قوانين نانوشته كمدي و بده بستان‌هاي مخاطب با چهره‌هاي محبوب تلويزيوني هميشه در سينما تاثيرگذار بوده است.

اما فكر مي‌كنيد بيشترين فيلم اكران شده از يك بازيگر در سال پيش مربوط به چه كسي بوده است؟ مطمئنم درست حدس زديد؛ «مهران رجبي» با 6 فيلم! اگر «روز بر مي‌آيد» و «ميناي شهر خاموش» را از فهرست او حذف مي‌كرديم جاي او حتي از «مهناز افشار» هم در اين فهرست بالاتر مي‌رفت!

اما به هرحال به لطف 3 فيلم ميلياردي‌اش در گيشه، متوسط هر فيلم «مهران رجبي» 850 ميليون تومان بود و براي همين است كه سينمايي‌ها و تلويزيوني‌ها براي در اختيار داشتنش جنگ و دعوا دارند!

«محمدرضا فروتن» هم از فيلم‌هايش حتما راضي است. جز تجربه شكست خورده «خاك سرد» (با 20ميليون فروش!) او 3 فيلم ديگر روي اكران داشت كه فروش‌هاي خوبي داشتند و هر چند مخاطب، بازي‌اش در «دعوت» را چندان نپسنديد، اما «كنعان» و «زن دوم» او را در مقام همان بازيگر محبوب سال‌هاي قبل قرار داد.

حالا مي‌شود گفت فروتن پس از چند سال انتخاب‌هاي نامناسب، بازگشته تا تهيه‌كننده‌ها هم دوباره رويش حساب باز كنند. «مهتاب كرامتي» اما در سال گذشته هم «آتش سبز» ضد مخاطب را داشت و هم «زن‌ها فرشته‌اند» گيشه اي را. فيلمي كه يك پاشنه فروشش روي او مي‌چرخيد.

البته «حس پنهان» كه تلفيقي از هر دو بود را هم بر پرده داشت اما در نهايت متوسط فروش فيلم‌هايش به 700 ميليون تومان هم نرسيد.

از «افسانه بايگان» كه بگذريم و «اكبر عبدي» را با متوسط فروش 600 ميليون براي 3 فيلم، بازيگر تقريبا موفق گيشه بخوانيم، «حميد گودرزي» يكي از بدترين سال‌هاي سينمايي‌اش را پشت‌سرگذاشت. از او 5 فيلم اكران شد كه فقط «انعكاس» فروخت كه در آن هم نقش مكمل داشت. تمام نقش اول‌هاي او در سال 87 شكست خوردند و حتي تهيه‌كننده‌ها كه قصد داشتند از زوج سينمايي او و نيوشا ضيغمي (كه هر دو سال‌هاي قبل فيلم‌هاي پرفروشي داشتند) و تكرارش براي مخاطب، پول پارو كنند، پشيمان شدند.

گودرزي و ضيغمي سال گذشته 3فيلم مشترك بر پرده داشتند كه بيشترينش فقط 370 ميليون فروخت! براي «رضا عطاران» هم چنين اتفاقي افتاد و با شكست «قرنطينه» و استقبال كمرنگ از «تيغ زن»، مي‌شود گفت حتي از اعتبار سينمايي‌اش كاسته شد.

«شهاب حسيني» نيز هر چند در جشنواره كار را تمام كرد اما اينكه مجموع فروش 3 فيلم اكران شده‌اش در سال 87 به 200 ميليون هم نرسيد را حتما مي‌توان به‌عنوان خاطره‌اي بد در حافظه سينمايي‌اش اعلام كرد. عزت‌الله انتظامي و پگاه آهنگراني و ... هم سال بدي را در گيشه تجربه كردند. لازم به يادآوري است كه در اين گزارش آماري، بازيگراني در نظر گرفته شده بودند كه حداقل 2 فيلم اكران شده در سال داشتند بنابراين محمدرضا گلزار، رضا شفيعي‌جم، ترانه عليدوستي،كامبيز ديرباز، مريلا زارعي و چند نفر ديگر باوجود فروش بالاي تك فيلم‌هايشان، در اين فهرست لحاظ نشده‌اند.

منبع:وطن امروز
مسئول روابط عمومی موسسه راسخون
دوشنبه 13 مهر 1388  10:08 AM
تشکرات از این پست
REZAMZD
REZAMZD
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 1848
محل سکونت : تهران

پاسخ به:7 فوتباليست پولدار ايراني چه كساني هستند؟

خیلی عالی بود
با تشکر

 

.... ..

                      

دوشنبه 13 مهر 1388  11:21 AM
تشکرات از این پست
azarsang
azarsang
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 65
محل سکونت : اذربايجان شرقي
دوشنبه 13 مهر 1388  1:21 PM
تشکرات از این پست
ghasedakepaeizi
ghasedakepaeizi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 152
محل سکونت : لرستان
دوشنبه 13 مهر 1388  1:28 PM
تشکرات از این پست
mehdi84
mehdi84
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 45
محل سکونت : تهران

پاسخ به:7 فوتباليست پولدار ايراني چه كساني هستند؟

اينكه گذشته چه بوده ايد را فراموش نكنيد.....
دوشنبه 13 مهر 1388  2:59 PM
تشکرات از این پست
alibeiki
alibeiki
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1003
محل سکونت : تهران
سه شنبه 14 مهر 1388  9:20 AM
تشکرات از این پست
bahar_bahary50
bahar_bahary50
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 7
محل سکونت : همدان

پاسخ به:7 فوتباليست پولدار ايراني چه كساني هستند؟

خدا به همه ثرمتمندان همراه ثروت ظرفیت داشتن ثروت رو هم بده
سه شنبه 14 مهر 1388  9:29 AM
تشکرات از این پست
h_zahmat
h_zahmat
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : خرداد 1388 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : تهران

پاسخ به:7 فوتباليست پولدار ايراني چه كساني هستند؟

تمام اینها خوب

پول دار بودن و ثروتمند بودن در اسلام خوبه
مثل همسر حضرت محمد - خانم خدیجه
مثل خیلی از بزرگان دین
ولی کدامین از این نفرات برای دین اشان پول خرج کردند
کدامین از اینها حداقل با خدا و با ایمان به معنی واقعی هستند
کدامین از اینها شعیه واقعی حداقل پیرو واقعی صاحب اسم هاشون هستند
علی - جواد - کریم - .... و
پول بدون ایمان میشه قارون میشه نمرود میشه فرعون
کسی که پارچه سبز به دستش ببنده کسی که با ولایت خودش رو در تقابل بدونه این ثروت میشه ثروت فروعونی - میشه ثروت قارونی
چهارشنبه 15 مهر 1388  3:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها