0

عملیات نصر نخستین عملیات منظم ارتش در دوران دفاع مقدس بود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عملیات نصر نخستین عملیات منظم ارتش در دوران دفاع مقدس بود

عملیات نصر نخستین عملیات منظم ارتش در دوران دفاع مقدس بود

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین گفت: عملیات غرورآفرین نصر نخستین عملیات زرهی تاریخ ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که سه دهه قبل به فرماندهی لشگر 16 زرهی قزوین طراحی و اجرا شد.

کد خبر: ۲۲۰۲۴۱

تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰ - 04January 2017

عملیات نصر نخستین عملیات منظم ارتش در دوران دفاع مقدس بودبه دفاع پرس از قزوین، امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی با اشاره به اهداف این عملیات اظهار داشت: عملیات نصر با شرکت سه تیپ قزوین، همدان و زنجان و یک گردان سپاه در 15 دی ماه 1359 باهدف آزاد سازی سرزمین‌های تحت اشغال از جمله پادگان حمیدیه و جاده سوسنگرد به حمیدیه عملیاتی گردید و توانست صدمات شدیدی را به لشکر 3 زرهی دشمن وارد سازد.

وی عملیات نصر را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای عملیاتی در جنگ تحمیلی دانست و افزود: در این عملیات 45 دستگاه تانک دشمن منهدم و 50 خودرو، 15 موشک انداز، 10 نفربر ، 3 فروند بالگرد و 800 نفر از نیروهای دشمن به اسارت رزمندگان اسلام درآمد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی یادآور شد: در عملیات نصر 142 نفر از رزمندگان لشگر 16 زرهی و 70 تن از دانشجویان خط امام به فرماندهی شهید علم الهدی به شهادت رسیدند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 16 زرهی قزوین با اشاره به بیانات فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: لشگر 16 زرهی پرچم‌دار افتخار آفرینی‌های ارتش در دوران دفاع مقدس می‌باشد به نحوی که مورد تمجید فرماندهی معظم کل قوا در مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفت.

امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی در پایان سخنانش میزان آمادگی رزمی نیروی زمینی ارتش را در وضعیت مطلوب توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: بحمدالله با پیاده سازی طرح چابک سازی ارتش از چند سال پیش و لزوم ارائه آموزش‌های به‌روز و منظم و همچنین بومی سازی تجهیزات نظامی امروزه ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی رزمی و دفاعی خود قرار دارد و هرگونه خطر احتمالی دشمن را در نطفه خفه خواهد کرد.

انتهای پیام/

 
 
چهارشنبه 15 دی 1395  1:58 PM
تشکرات از این پست
feridoun3 rezahossiny fsmuosavi
rezahossiny
rezahossiny
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 1658
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:عملیات نصر نخستین عملیات منظم ارتش در دوران دفاع مقدس بود

یاد رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و شهدای عملیان نصر گرامی باد

جمعه 5 خرداد 1396  11:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها