0

نحوه ثبت نام آرم طرح ترافیک 96 در تهران

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

نحوه ثبت نام آرم طرح ترافیک 96 در تهران

خبرگزاری مهر: مصطفی قنبرنژاد، مدیر مرکز صدور آرم‌ طرح ترافیک شهرداری تهران جزییات ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۶ را تشریح کرد.
 
 

از ۱۸ آذر ماه ثبت نام آرم ورود به محدوده طرح ترافیک آغاز شده و تا ۳۰ آذر ماه ادامه دارد. با مصطفی قنبرنژاد در خصوص مشکلات ثبت نام در سامانه Tehran.ir گفتگویی انجام داده ایم که در پی می آید:

به نظر می آید امسال کمی نسبت به سال گذشته مراحل ثبت نام دشوارتر شده است؟

سال گذشته اطلاعات ثبت نام کنندگان مورد راستی آزمایی قرار نمی گرفت بنابراین برخی اطلاعات نادرست و یا ناقص را ثبت می کردند . امسال VIN خودرو به طور اتوماتیک‌ و سیستمی دارد استعلام می شود  برای آن که سال ساخت را عمدا یا سهوا نادرست وارد سامانه نکنند. کد ملی نیز  با ثبت احوال چک می‌شود، زیرا مواردی داشتیم که  کد ملی شخص دیگری را ثبت کرده و آرم گرفته بودند و با  کد ملی خود  نیز یک آرم. آن وقت فردی که به نامش طرح گرفته شده بود امکان ثبت نام نداشت و در بررسی ها مشخص می شد آرم دیگری به نامش ثبت شده است.

امسال روند ثبت نام به چه صورت است؟

شهروندانی که قصد ثبت نام دارند کافی است کمتر از ۳ دقیقه زمان صرف کنند.  ابتدا یک حساب کاربری ایجاد می کنند. شماره تلفن همراهشان را اعلام تا کد فعالسازی پیامک شود. سپس شماره کاربری و رمز عبوری که توسط شخص ایجاد شده است شناسایی و مراحل ثبت نام آغاز می شود.

به محض اینکه ثبت نام کننده  شناسایی شد، کد ملی و تاریخ تولد فرد را می‌خواهد. برخی مواقع ثبت نام کنندگانی که تاریخ تولدشان را از داخل جدول انتخاب می‌کنند اشتباه می‌شود، ولی راحت می‌توانند تاریخ تولدشان را دستی از روی کیبورد وارد کنند.

در گام بعدی  اطلاعات فردی شخص از تلفن، آدرس محل سکونت و کار و ....در سامانه ثبت می شود سپس  صفحه ثبت نام باز می شود که در خصوص وضعیت شغلی و استخدامی فرد است از رسمی بودن تا بازنشستگی و سهمیه های مختلفی که مجاز به دریافت آرم هستند.

در گام بعدی  VIN و پلاک خودرو را فرد ثبت نام کننده، وارد کرده در این مرحله باید حتما عوارض خودرو در سال ۹۵ پرداخت شده باشد. همچنین از صحت وارد کردن VIN خودرو مطمئن باشید. (سیستم به وارد کردن حروف کوچک و بزرگ توجهی ندارد ) اگر خودرو به نام پدر یا مادر یا همسر است دوباره پنجره دیگری باز می شود که باید کد ملی صاحب خودرو نیز وارد شود. بیشتر مشکلات بر سر وارد کردن VIN است. برخی شهروندان  خودرو را فروختند و VIN و پلاک قبلی درگیر است و مشکلاتی به وجود می آید . برخی حرف ها مانند «ح»، «ه» که به دو صورت نگارش می شود ایجاد مشکل می کرد که سازمان فن آوری شهرداری این مشکل رابر طرف کرد و بالای ۹۰ درصد این مشکل برطرف شده است.

پس امسال به مراحل ثبت نام اضافه شده است؟

مرحله ای اضافه نشده است تنها اطلاعات راستی آزمایی می شود.  قصد کاهش تخلف بوده است.

آیا امسال سهمیه‌ها تغییری نمی‌کند؟

ما افزایش سهمیه به هیچ عنوان، برای هیچ ارگانی نداریم. اما هر سال  تقاضای سهمیه بیشتر می‌شود . ارگان‌ها فعالیت‌هایشان بیشتر می‌شود؛ مجموعه‌ها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و شرکت‌ها... مجبور هستیم خودمان با فرمولی پاسخ این افزایش ها رابدهیم  شاید حالا از یک مجموعه‌ای ۱۰ درصد کم کنیم و از یک مجموعه‌ای ۵ درصد کم کنیم. ما باید تمام گروه‌ها را ببینیم؛ چه دولتی‌ها، چه خصوصی‌ها، چه افراد حقیقی، حقوقی، بیماران و.... باید در حد بضاعتمان جواب همه را بدهیم و هیچ کدام هم راضی نمی‌شوند. به قول قدیمی‌ها مجبوریم از این کلاه به آن کلاه کنیم.

* آیا احتمال دارد که باز مثل سال گذشته از سهمیه‌های ثابت سالیانه کم کنید و به هفتگی و روزانه اضافه کنید یا نه؟ همان نسبت سال گذشته در روزانه و هفتگی و اینها رعایت می‌شود؟

همان نسبت رعایت می‌شود.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

چهارشنبه 24 آذر 1395  6:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها