0

فاحش ترین پیروزی رونالدو بر مسی در توپ طلا

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

فاحش ترین پیروزی رونالدو بر مسی در توپ طلا

کریستیانو رونالدو شب گذشته برای چهارمین بار توانست فاتح توپ طلا شود و این جایزه را با اختلاف فاحشی نسبت به رقبای خود به دست آورد.

فاحش ترین پیروزی رونالدو بر مسی در توپ طلا

 

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو که به دلیل قهرمانی با رئال در لیگ قهرمانان و با تیم ملی پرتغال در یورو 2016، بخت اول تصاحب توپ طلای 2016 بود، در نهایت به این عنوان دست یافت؛ در حالیکه درخشش مسی در دو ماه اخیر باعث شده بود تا رسانه های نزدیک به بارسلونا با دیده تردید به برنده شدن رونالدو نگاه کنند.

امسال این جایزه بر خلاف 5 سال گذشته انحصارا توسط فرانس فوتبال اهدا شد و تنها خبرنگاران در انتخاب فاتح توپ طلا نقش داشتند.

 

 

فاحش ترین پیروزی رونالدو بر مسی در توپ طلا

 

 

ساعاتی پس از برنده شدن رونالدو، فرانس فوتبال، امتیاز 30 نامزد نهایی را اعلام کرد و مشخص شد که رونالدو با اختلاف فاحشی نسبت به مسی توانسته فاتح توپ طلا شود.

 

مودریچ، کروس و پایت تنها 1 امتیاز آوردند، لواندوفسکی 3 امتیاز، پوگبا و ویدال 4 امتیاز، زلاتان 5 امتیاز، روی پاتریسیو 6 امتیاز، اوبامیانگ 7 امتیاز، بوفون 8 امتیاز، واردی 11 امتیاز، محرز 20 امتیاز، گرت بیل 60 امتیاز، نیمار 68 امتیاز، لوئیس سوارز 91 امتیاز، گریزمان 198 امتیاز، مسی 316 امتیاز و رونالدو نیز 745 امتیاز به دست آورد.

 

در واقع فوق ستاره رئال با بیش از دو برابر امتیازات کسب شده توسط مسی توانست برنده توپ طلا شود و نکته عجیب اینکه هیچ بازیکن اسپانیایی نتوانست امتیازی کسب کند از جمله اینیستا!

 

در 4 سال اخیر نیز رونالدو توانسته سه بار توپ طلا را به دست بیاورد و از این حیث سلطه عجیبی به مسی پیدا کرده است.

مسی بین سال های 2009 تا 2012 موفق شده بود 4 بار متوالی فاتح این عنوان شود و کسی تصور نمی کرد که این جایزه در سال های بعد نیز به بازیکنی غیر از وی برسد اما رونالدو این فرضیه را باطل کرد.

 

نکته قابل ذکر اینکه در انتخابات امسال، هر خبرنگار می توانست سه بازیکن را انتخاب کند که به نفر اول 5، به نفر دوم 3 و به نفر سوم نیز 1 امتیاز تعلق می گرفت.

 

سه شنبه 23 آذر 1395  4:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها