0

اینوگرافی موسیقی و تاثیر ؟آن

 
SABOORI
SABOORI
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1393 
تعداد پست ها : 4222
محل سکونت : خراسان رضوی

اینوگرافی موسیقی و تاثیر ؟آن

اینفوگرافی؛ موسیقی و تاثیر آن بر کارایی

اصولا صدا می تواند با تأثیر بر سیستم شنوایی باعث انگیزش و تحریک و فعالیت بیشتر شده و به ویژه در مشاغل و فعالیت هایی که حالت یکنواختی و مداومی دارا هستند، موثر واقع می شود. البته در این مورد انتخاب نوع موسیقی متناسب با نوع کار و یا فعالیت مسئله بسیار مهمی است.

وبسایت اینفوگرافیک: اصولا صدا می تواند با تأثیر بر سیستم شنوایی باعث انگیزش و تحریک و فعالیت بیشتر شده و به ویژه در مشاغل و فعالیت هایی که حالت یکنواختی و مداومی دارا هستند، موثر واقع می شود. البته در این مورد انتخاب نوع موسیقی متناسب با نوع کار و یا فعالیت مسئله بسیار مهمی است. برعکس در کار هایی که نیاز مبرم به تمرکز شدید فکری دارد (نظیر کار های تحقیقاتی و مطالعاتی)، سکوت کامل لازم است و هر صدایی ممکن است باعث پریشانی فکر شود، البته این امر در برخی از افراد متفاوت است.


یکی از روشهایی که خصوصا در چند دهه اخیر متداول شده است، پخش موسیقی به منظور افزایش عملکرد شغلی و روحیه کارکنان در هنگام کار است؛ دلیل توجیهی این روش آن است که موسیقی موجب می شود تا دوره های ملالت و خستگی در کار کاهش پیدا کند و کارکنان هشیار باقی بمانند؛ بنابراین می توان گفت که موسیقی این توان را دارد که سطح توجه و هشیاری کارکنان را در حد مطلوب حفظ کند.


در ادامه با این موضوع آشنا خواهید شد که هنگام هر فعالیتی چه نوع موسیقی ای می بایست گوش دهید تا کارایی شما برای انجام آن، افزایش یابد.

 

اینوگرافی موسیقی و تاثیر ؟آن 

سه شنبه 23 آذر 1395  2:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها