0

اظهارات نخست‌وزیر انگلیس مانند استندآپ کمدی است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اظهارات نخست‌وزیر انگلیس مانند استندآپ کمدی است

اظهارات نخست‌وزیر انگلیس مانند استندآپ کمدی است

سعید جلیلی

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: آمریکا از پیشرفت ما ناراحت است، چون نه کدخدا بودن او را قبول داریم و نه الگوی او مورد پذیرش ماست.

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی اظهار کرد: الگوی آمریکا رسیدن به فرجامی است که امروز منتخب آمریکا آن را «فلج» می‌خواند و الگو گرفتن از آمریکا همان «تقلیدهای فلج‌کننده» است که امروز خود ترامپ کدخدا را فلج می‌خواند!

وی ادامه داد: غیظ و خشم استکبار او را به زوال و فروپاشی نزدیک‌تر می‌کند؛ موتو بغیظکم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همراهی با پیامبر یعنی کوشش در عرصه‌ای که با دشمنان مرزبندی واقعی دارد و با دوستان هم‌افزایی و حاصل چنین تلاشی به تصریح قرآن خشم دشمنان و شگفتی دوستان خواهد بود؛ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ.

جلیلی تصریح کرد: غیظ نخست‌وزیر انگلیس از چیست؟ از اقتدار و پیشرفت امروز ملت ما. هرچند اظهارات نخست وزیر انگلیس به استند آپ کمدی می ماند!

وی ادامه داد: شاید اگر میلیاردها هم هزینه می‌شد، نمی‌توانستیم به این خوبی دموکراسی انگلیسی را به تصویر بکشیم؛ زیرا دموکراسی انگلیسی یعنی متحد خواندن دیکتاتورها در عرشه ناو جنگی!

جلیلی افزود: نخست‌وزیر انگلیس به جای فرافکنی، به فروپاشی بریتانیا و واگرایی ایالت‌های بریتانیا از انگلیس بپردازد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید فرجام استخراج نفت از چاه‌های داخل، حصر در چاله بانک‌های خارج باشد، افزود: از اهداف رشد درون‌زا منفعل کردن جبهه استکبار است. استکبار ذاتا از رویش، رشد و پیشرفت ما عصبانی می‌شود و کسانی که می‌خواهند دل کدخدا را به دست بیاورند باید عملا مانع پیشرفت یک ملت شوند.

جلیلی ادامه داد: جریانی از یک سوءضعف‌های دشمن فلج را می پوشاند و از دیگر سو به انکار ظرفیت‌های بزرگ و ملی می‌پردازد.

وی در ادامه با تاکید بر ظرفیت‌های بومی سیستان و بلوچستان تصریح کرد:  امروز در دنیا خورشید و انرژی خورشیدی یکی از مهمترین منابع انرژی و تولید ثروت است و طبق برآوردها، تابش خورشید از منطقه حرمک زاهدان تا شمال چابهار به لحاظ ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در دنیا کم‌نظیر است که می تواند ما را تبدیل به قطب انرژی این منطقه بکند.

جلیلی ادامه داد: لذا حیف است برویم با برجام «خورشید تابان» از دنیا طلب کنیم، آن‌وقت نسبت به «خورشید تابان مردم سیستان و بلوچستان» بی‌تفاوت باشیم! بی‌خود داریم دور دنیا دنبال خورشید می‌گردیم، خورشید اشتغال و رونق همین‌جا در سیستان و بلوچستان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طبق تحقیقات اروپایی ها بادهای سیستان، بهترین بادهای دنیا برای تولید انرژی است. این بادها می تواند مهمترین منبع تولید برق و صادرات به افغانستان و پاکستان باشد. این بادها گنجی است که بر باد می رود و مهمترین نا شکری این است که نعمت های خدا باعث زحمت مردم شود و از این نعمت ها برای اشتغال و آسایش مردم استفاده نکنیم و به فکر امداد کدخدا باشیم.

وی  ادامه داد: اگر می‌گوئید سیستان آب ندارد، خب باد و خورشید که دارد با اینها چه کرده‌ایم؟

جلیلی تاکید کرد: اگر رستم پهلوان سیستانی شاهنامه یک نفر بود، کشاورزها و دانشجوها و ماهی‌گیرها و دامدارهای اینجا، یک لشگر از رستم‌های امروز سیستان هستند که نباید بواسطه بی‌توجهی‌ها، تبدیل به پهلوان‌های دست بسته و زمینگیر شوند. بلکه باید پهلوانانی باشند که دیو خشکسالی و رکود و بیکاری را زمینگیر کنند.

وی افزود:  بیشتر از اینکه در سیستان و در سایر جاها گرفتار بحران آب باشیم گرفتار بحران در مدیریت آب هستیم.  حل مشکل آب سیستان و بلوچستان با کشور همزبان باید بخشی از موضوع دیپلماسی ما باشد. سیستان و بلوچستان تشنه آب نیست، تشنه مدیریت آب، از جمله «دیپلماسی آب» است.

مسئول سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در پایان گفت: بعضی ها گمان می کردند مشکل آب هم با برجام حل می شود، اگر به فکر حل مشکل آب با دیپلماسی هستید اشتباهی در خانه کدخدا نروید، تعامل و مذاکره با برادران افغانستانی لازم است.

انتهای پیام

سه شنبه 23 آذر 1395  11:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها