0

از وضعیت لب، به مشکلات پوستی پی ببرید

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

از وضعیت لب، به مشکلات پوستی پی ببرید

 

از وضعیت لب، به مشکلات پوستی پی ببرید

 

لب یکی از حساس‌ترین قسمت های بدن است. ازآن جا که لب‌ هیچ غده چربی ندارد به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارد. از طریق بررسی وضعیت لب می‌توان به  برخی مشکلات پوستی پی برد که در این مطلب به نقل از ام‌اس ان به آن اشاره شده است:


خشکی لب را که با هیچ مرطوب‌ کننده ای برطرف نمی‌شود باید جدی گرفت زیرا می‌تواند نشانه کمبود آب دربدن باشد.جبران نشدن آب ازدست‌ رفته، باعث خشکی و کدرشدن لب‌ها می شود.

 

اگر سابقه تب خال دارید باید بدانید که ویروس هر پس سیمپلکس که تب‌ خال ایجاد می‌کند، معمولاً در سلول‌های عصبی در اطراف صورت ساکن است.اطراف دهان و به ویژه لب‌ها از انتهای عصب‌های متعدد تشکیل ‌شده است و به همین دلیل است که تب‌خال  معمولاً روی لب‌ ظاهر می‌شود.

 

زخم‌های سرد روی لب  نشان می دهد که شما یک سیستم ایمنی ضعیف دارید. همچنین این زخم ها می‌تواند به دلیل استرس و خستگی ایجاد شود.

 

بنابراین  ضروری است با مراجعه به پزشک وضعیت جسمی تان به ‌طور کامل بررسی شود.خشکی بیش‌ازحد  و ترک خوردن کنار لب که دردناک هم است، نشانه کمبود B3 ،B6 و ... است .


در چنین مواردی، فوراً به پزشک مراجعه و مکمل‌های  تجویزشده مصرف کنید. همچنین، برنامه غذایی خود را با ماهی، تخم‌ مرغ، سبزی‌های برگ سبز و گوشت غنی‌سازی کنید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 23 آذر 1395  8:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها