0

مصرف کیسه ها و بطری های پلاستیکی مدیریت می شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مصرف کیسه ها و بطری های پلاستیکی مدیریت می شود

مصرف کیسه ها و بطری های پلاستیکی مدیریت می شودمعاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان این که دریاها در معرض تهدید جدی پلاستیک‌ها و میکروپلاستیک‌ها قرار دارد، از تصویب آیین‌نامه‌ مربوط به اعمال محدودیت‌هایی برای مصرف کیسه‌ها و بطری‌های پلاستیکی در دولت در آینده نزدیک خبر داد.

 

به گفته ابتکارسازمان حفاظت از محیط زیست آیین‌نامه‌ای را به دولت ارائه داده است که به زودی تصویب خواهد شد. طبق این آیین‌نامه برای مصرف کیسه‌ها و بطری‌های پلاستیکی عوارض و محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد تا در فروشگاه‌ها کیسه‌های پلاستیکی به صورت فله‌ای و رایگان عرضه نشود.

 

در عین حال  معاون دفتر آب و خاک سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در گفت وگو با خراسان از بررسی این آیین نامه در دولت خبر داد و گفت: ما در این آیین نامه به دنبال محدودیت مصرف کیسه ها و بطری های پلاستیکی هستیم نه ممنوعیت آن ها که مدیریت مصرف این اقلام با جلب مشارکت های مردمی و همکاری بخش های مختلف تجاری به صورت داوطلبانه محقق خواهد شد.

 

«زهرا جباری برجسته» ادامه داد: راه های محدودیت مصرف کیسه های پلاستیکی از طریق تعلق عوارض ، ابزارهای اقتصادی  و مصوبات سازمان حفاظت از محیط زیست صورت می گیرد.

 

وی با بیان این که محدودیت مصرف کیسه های پلاستیکی نیازمند آموزش و مشارکت مردم است خاطرنشان کرد: در گام اول محدودیت مصرف را مدنظر داریم تا به صورت گام به گام بتوانیم تولید این محصولات را هم کنترل کنیم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 23 آذر 1395  8:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها