0

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد و باز هم دو تیم آرسنال و بایرن مونیخ باید برابر هم قرار گیرند. دیداری که در قرن 21 با برتری مطلق آلمانی ها همراه بوده است.

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 

به گزارش "ورزش‌سه"،  قرعه کشی مرحله یک هشتم مسابقات جام باشگاه های اروپا انجام شد و بار دیگر دو تیم آرسنال و بایرن مونیخ مانند سال های گذشته باید برابر هم صف آرایی کنند.


از شروع قرن 21 این دو تیم 10 بار برابر هم صف آرایی کردند که 5 پیروزی برای بایرن مونیخ، 2 پیروزی برای آرسنال و 2 تساوی به ثبت رسیده است.


فصل 2001-2000؛ رویارویی در مرحله گروهی


آرسنال و بایرن مونیخ در این فصل و در دور دوم گروهی مقابل هم قرار گرفتند (در آن زمان مسابقات قهرمانی باشگاه های اروپا در دور دوم هم به صورت گروهی برگزار می شد) که تیم آرسنال در ورزشگاه هایبری به تساوی 2 بر 2 مقابل بایرن مونیخ رضایت داد. گل های این دیدار را "تیری هانری" و "نوآنکو کانو" برای آرسنال و "میشائیل تارنات و مهمد شول" برای بایرن مونیخ به ثمر رساندند. بازی برگشت در ورزشگاه "المپیک مونیخ" برگزار شد و تیم بایرن مونیخ موفق شد با تک گل "جیوانی البر" این دیدار را به سود خود به پایان برساند.

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 

در نهایت تیم بایرن مونیخ به عنوان تیم اول و آرسنال به عنوان تیم دوم به دور بعدی راه یافتند و آرسنال در مصاف با والنسیا که در نهایت به فینال مسابقات رسید در مجموع و با نتیجه 2 بر 2 به دلیل گل خورده در خانه خودی حذف شد. بایرن مونیخ هم با شکست حریفان و همینطور والنسیا در فینال (ضربات پنالتی) به قهرمانی مسابقات در آن فصل دست یافت.

 

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 


فصل 2005-2004؛ شکست در مرحله یک شانزدهم


دو تیم بایرن مونیخ و آرسنال پس از نزدیک به 5 سال دوباره به مصاف هم رسیدند تا این بار در مرحله یک شانزدهم مسابقات رودر روی هم قرار گیرند. دیدار رفت این دو تیم در آلمان با گل های کلودیو پیزارو( 2 بار) و حمید صالح حمیدزیچ در مقابل تک گل حبیب کولو توره با نتیجه 3 بر 1 به سود میزبان به پایان رسید تا پیروزی 1 بر صفر آرسنال در ورزشگاه هایبری با گل تیری هانری برای صعود این تیم کافی نباشد و برای اولین بار در مرحله حذفی قرن 21 بایرن مونیخ با حذف آرسنال به مرحله راه یابد.

 

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 


فصل 2013-2012؛ قهرمانی بایرن با عبور از توپچی ها


سومین رویارویی دو تیم آلمانی و انگلیسی در قرن 21 بعد از نزدیک به 8 سال رقم خورد. طی این مدت هیچ یک از دو تیم موفق به کسب قهرمانی نشدند تا در مرحله یک شانزدهم نهایی این سال دوباره به مصاف هم بروند. تیم یوپ هاینکس که در همین سال به قهرمانی اروپا و سه گانه فراموش نشدنی بایرن مونیخ دست یافت در دیدار رفت موفق شد با نتیجه 3 بر 1 آرسنال را در خانه جدید این تیم و ورزشگاه امارات، با گل های تونی کروس، توماس مولر و ماریو مانژوکیچ در مقابل تک گل لوکاس پودولسکی شسکت دهد.

 

در بازی برگشت آرسنال چیزی برای از دست دادن نداشت و با شیوه ای تهاجمی به مصاف بایرن رفت و در پایان موفق شد این تیم را در ورزشگاه آلیانز آرنا با 2 گل "الیویر ژیرود" و "لورنت کوشیلنی" شکست دهد، اما این پیروزی باز هم به دلیل تعداد گل های بیشتر بایرن مونیخ در خانه حریف کافی نبود، تا یک بار دیگر تیم آلمانی با شکست رقیب دیرینه به مراحل بعد راه یابد. بایرن مونیخ در همین سال با شکست دورتموند و گل دقایق پایانی آرین روبن قهرمان مسابقات شد.

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 


فصل 2014-2013؛ ونگر این بار به گواردیولا باخت


در اولین سال حضور گواردیولا به عنوان سرمربی بایرن مونیخ باز هم این دو تیم در اولین دور مسابقات حذفی جام باشگاه های اروپا با یکدیگر برخورد کردند. این بار تیم گواردیولا راحت تر از دیدارهای پیشین موفق به پشت سر گذاشتن حریف انگلیسی شد.

 

دیدار رفت در ورزشگاه امارات با دو گل "تونی کروس" و "توماس مولر" به سود بایرن مونیخ به پایان رسید تا تساوی یک بر یک با گل های "باستین شواین اشتایگر" و "لوکاس پودولسکی" کمکی به آرسن ونگر برای فرار از حذف نکند و برای سومین بار تیم آرسنال با دست بایرن مونیخ از دور مسابقات کنار برود. در این فصل تیم بایرن مونیخ در نهایت با شکست سنگین مقابل رئال مادریدی که به قهرمانی دست یافت، در نیمه نهایی از مسابقات کنار رفت.

 

 

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)

 

آرسنال - بایرن ؛ باز هم تو؟(گزارش)


 

فصل 2016-2015؛ هت‌تریک شکست در سومین برخورد در 4 سال


در سومین سال حضور گواردیولا در بایرن مونیخ این بار دو تیم در یک گروه قرار گرفتند. پیروزی 2 بر صفر با گل های اوزیل و ژیرود در ورزشگاه امارات به دست آمد ولی در بازی برگشت تیم بایرن مونیخ با 5 گل (لواندوفسکی، مولر"2"، آلبا، روبن) در مقابل تک گل "ژیرود" موفق به کنار زدن آرسنال و صعود به عنوان تیم دوم شد. تیم آرسنال بعدی این بار به بارسلونای آماده لوئیز انریکه برخورد کرد و در مجموع با نتیجه 5 بر 1 از این تیم شکست خورد.


فصل 2016-2017؛ رویارویی دوباره


آن‌ها در این فصل شرایط خوبی را در لیگ جزیره پشت سر می گذراند و با درخشش مسوت اوزیل و الکسیس سانچز امید زیادی برای صعود به مراحل بالاتر دارند؛ اما گویا قرعه بد، دست از سر تیم آرسن ونگر برنمی دارد. آن‌ها حالا باید به مصاف تیم کارلو آنچلوتی بروند که متخصص حضور در بازی های حذفی؛ به خصوص جام باشگاه های اروپا است.
با این وصف به نظر می رسد آرسن ونگر برای رد شدن از سد بایرن مونیخ به نمایشی به مراتب فراتر از چیزی نیاز دارد که در لیگ جزیره ارائه می‌دهد.

دوشنبه 22 آذر 1395  7:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها