0

ظریف: اظهارات نخست وزیر انگلیس «زیاده گویی» است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ظریف: اظهارات نخست وزیر انگلیس «زیاده گویی» است

Image result for ‫ظریف‬‎
 
 

اظهارات ضدایرانی نخست وزیر انگلیس با واکنش شدید مقامات ایرانی روبه رو شد. ترزا می که به بحرین سفر کرده بود ایران را تهدیدی برای منطقه مطرح کرده بود و از همکاری استراتژیک با کشورهای منطقه برای مقابله با این تهدید سخن گفته بود.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، فارس، ایسنا و ایرنا، در واکنش به این اظهارات آیت ا... نوری همدانی، از مراجع تقلید با بیان این که روباه پیر حق ندارد علیه ایران سخن بگوید، گفت: انگلیس همواره چهره پلید خود را به ما نشان داده و اکنون نیز علیه ایران در جمع اعراب در جلسه‌ای در بحرین سخن گفته است. وی اضافه کرد: مسئولان باید مقابل این‌گونه حرکات موضع‌گیری کنند و اجازه ندهند روباه پیر علیه کشور ما این‌گونه سخن به میان بیاورد و بگوید ما دوباره به کشور بحرین بازخواهیم گشت.

 

دکتر محمد جواد ظریف که روز گذشته در کنفرانس امنیتی تهران سخن می گفت، با بیان این که تصور خرید امنیت در منطقه، توهمی است که منطقه ما را آزار می دهد، گفت: برخی در منطقه و در نهایت بی شخصیتی، یک خانمی را می آورند به منطقه تا به آن ها بگوید که ما امنیت شما را تامین می کنیم؟! وی افزود: ( این خانم و کشورش ) تا حالا کی توانستند امنیت آن ها را تامین کنند که حالا این زیاده گویی ها را می کنند.

 

سردار دهقان وزیر دفاع نیز تصریح کرد:  اظهارات ترزا می نشان از ناپختگی و تازه کاری است.محسن  رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با بیان اینکه انگلستان در بحران اقتصادی و هویتی است و به فکر راه فرار از این بحران است و خروج انگلیس از اروپای واحد راهکاری برای حل همین بحران بوده است،ادامه داد: آمدن به منطقه خلیج فارس و پر کردن جای آمریکا نیز برای پاسخ به همین بحران است .

 

رضایی همچنین در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به انگلیسی‌ها می‌گوییم دوران قاجار و پهلوی در ایران تکرار نخواهد شد. با ایران سرشاخ نشوید.در همین حال بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس نیز که به بحرین و سپس به عربستان سفر کرده است در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان تأکید کرد: ما نگرانی عربستان درباره ایران را درک می‌کنیم چرا که تهدید ایران در منطقه ما را هم نگران می‌کند.

 

ما همچنین تهدید جدی را که عربستان از سوی مرزهای یمن با آن مواجه است درک می کنیم.  الجبیر نیز مدعی شد: متأسفانه ایران بیشترین حمایت را از تروریست‌ها به عمل می‌آورد و سیاست‌های طایفه‌ای را با مداخله در لبنان، عراق، بحرین، عربستان، کویت و یمن در پیش گرفته است.  ما به خوبی می‌دانیم که ایران با القاعده ارتباط دارد و از اسامه بن لادن، رهبر القاعده حمایت کرده است!

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 22 آذر 1395  7:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها