0

بیش از 150 شاکی در پرونده کلاهبرداری از زائران عتبات

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

بیش از 150 شاکی در پرونده کلاهبرداری از زائران عتبات

بیش از 150 شاکی در پرونده کلاهبرداری از زائران عتباتبا دستگیری متهم فراری پرونده کلاهبرداری از زائران عتبات عالیات و سرزمین وحی، هر روز بر تعداد شاکیان شرکت بدون مجوز «مهر رضوان» افزوده می شود.

 

به گزارش اختصاصی خراسان، اوایل مرداد  ماه گذشته و در پی مراجعات مکرر زائران به سازمان حج و زیارت خراسان رضوی مبنی بر این که طعمه یک شرکت بدون مجوز برای اعزام به عتبات عالیات قرار گرفته اند و حتی چک و سفته های امانتی آنان به شرخران فروخته و یا در بازار خرج شده است، این سازمان طی شکایتی به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد خواستار رسیدگی قضایی به ماجرای کلاهبرداری های گسترده متصدی این شرکت غیرقانونی شد.

 

سازمان حج و زیارت خراسان رضوی در شکایت خود عنوان کرد: چندین بار از سال گذشته تاکنون محل فعالیت این شرکت غیرقانونی از طریق اداره نظارت بر اماکن عمومی پلمب شده است اما متهم «علیرضا زارع پور» همچنان به اقدامات مجرمانه خود ادامه می دهد. گزارش خراسان حاکی است: در همین حال تعدادی از افرادی که طعمه این مرد 36 ساله شده بودند نیز با تسلیم شکوائیه های متعدد به دادسرای مشهد عنوان کردند که متهم با تبلیغات گسترده در سطح شهر و همچنین تبلیغ از طریق رسانه ها و ناوگان اتوبوسرانی، آنان را ترغیب به ثبت نام اقساطی برای اعزام به عتبات عالیات کرده است اما نه تنها به وعده خود عمل نکرده بلکه چک و سفته های آنان را نیز در بازار خرج کرده است.

 

بنابراین گزارش، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و احتمال افزایش شاکیان، این پرونده به شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شد و توسط قاضی «هادی سبحانی» مورد رسیدگی قرار گرفت. در حالی که قاضی با تجربه دادسرای مشهد دستورات ویژه ای را برای دستگیری متهم صادر کرده بود مشخص شد که وی پس از کلاهبرداری های متعدد که از طریق تغییر مکان شرکت غیرقانونی در خیابان ابوطالب مشهد انجام داده است متواری شده و به مکان نامعلومی گریخته است.

 

به همین دلیل مقام قضایی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی خواست تا با بسیج همه امکانات موجود و انجام اقدامات تخصصی و پلیسی برای شناسایی مخفیگاه متهم فراری و دستگیری وی اقدام کنند. در پی ارسال پرونده به پلیس آگاهی و به دستور سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری به سرپرستی سرهنگ فرخانی وارد عمل شدند و به تحقیق غیرمحسوس در این باره پرداختند.

 

از سوی دیگر نیز هر روز بر تعداد افرادی که طعمه کلاهبرداری های این متهم قرار گرفته بودند، افزوده می شد و شگرد های دیگر متهم برای کلاهبرداری از زائران سرزمین وحی و عتبات عالیات لو می رفت. گزارش خراسان حاکی است: طبق شکایت های شاکیان مشخص شده درحالی که هیچ گونه اعزامی به سرزمین وحی از کشور ایران صورت نمی گیرد، متهم اقدام به فروش اقساطی فیش های عمره می کند و یا درحالی که از هیچ بانکی مجوز ندارد در تبلیغات واهی خود عنوان کرده است که وام های میلیونی برای اعزام به عتبات پرداخت می کند.

 

وصول این گزارش ها و شکایت های متعدد درحالی بود که برخی از طعمه ها نیز اظهار داشتند به عتبات عالیات اعزام شده بودند اما در بازگشت از زیارت، متهم به وعده های خود عمل نکرده و آنان را به بهانه های متعدد رها کرده است.  بعضی دیگر نیز مدعی بودند پس از آن که چک هایی را برای اعزام اقساطی به نجف و کربلا پرداخت کرده اند، متهم نتوانسته است آن ها را به عراق اعزام کند و خودشان از طریق آژانس های مسافرتی قانونی به زیارت رفته اند اما متهم با خیانت در امانت، چک های آنان را به افراد دیگر واگذار کرده است. 

 

این گزارش حاکی است با روشن شدن زوایای پنهان دیگری از اقدامات مجرمانه متهم فراری، دستورات ویژه دیگری از سوی قاضی سبحانی صادر شد و کارآگاهان پلیس آگاهی با راهنمایی های لحظه به لحظه مقام قضایی و نظارت مستقیم رئیس پلیس آگاهی، موفق شدند چند روز قبل متهم را در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه دستگیر کنند. در حالی که متهم «علیرضا زارع پور» با صدور قرار قانونی از سوی قاضی شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد روانه زندان شده بود، افراد دیگری نیز با مراجعه به پلیس آگاهی دادسرای مشهد از این فرد اعلام شکایت کردند.

 

با افزایش شاکیان و احتمال ارتکاب جرایم دیگر از سوی متهم، قاضی پرونده با رعایت موارد قانونی و با نظر دادستان عمومی و انقلاب مشهد، دستور داد تا تصویر بدون پوشش این متهم در روزنامه خراسان درج شود تا چنانچه افراد دیگری نیز طعمه کلاهبرداری های وی قرار گرفته اند برای اعلام شکایت به شعبه 217 مجتمع قضایی واقع در خیابان کوهسنگی مشهد مراجعه کنند. بررسی های قضایی در این باره همچنان ادامه دارد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 22 آذر 1395  7:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها