0

علت ترافیک پرحجم این‌ شب‌های تهران

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

علت ترافیک پرحجم این‌ شب‌های تهران

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس پایتخت درباره دلایل افزایش ترافیک معابر تهران با بیان اینکه پلیس نمی‌تواند مرتب مردم را اعمال قانون کند بر لزوم تامین زیرساخت‌های لازم شهری تاکید کرد.

سردار حسین ساجدی نیا در حاشیه طرح دستگیری سارقان، درباره ترافیک این‌ شب‌های تهران گفت: کاهش ساعت روز، سردی هوا و بارش‌ها، همزمانی ساعت تعطیلی ادارات و اصناف و ... از جمله دلایل افزایش حجم ترافیک در روزهای اخیر بوده است.

وی با اشاره به بارش باران و برف در روزهای اخیر گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که با بارش باران و برف، سیستم حمل و نقل عمومی ما به ویژه در هنگام عصر مختل شده و کمتر تاکسی‌ها را می‌بینیم.

ساجدی‌نیا با تاکید بر ضرورت تعامل شهروندان برای حل معضل ترافیک اظهارکرد: بنده و رییس پلیس راهور تهران شخصا ترافیک معابر تهران را رصد کرده و در طول 15 روز گذشته تمام نیروهای ما در آماده‌باش بودند، خوشبختانه در طول 48 ساعت گذشته وضعیت ترافیکی تهران بهتر شده و امیدواریم که بقیه دستگاه‌ها هم به درستی به وظایف خود عمل کنند.

وی درباره سنگینی ترافیک معابر تهران در روزهای پایانی هفته نیز گفت: چهارشنبه‌ها بار خروج از تهران را داریم، باید توجه داشت که خیابان‌های ما ظرفیتش از تعداد خودروها کمتر است و روزانه تعداد زیادی خودرو و موتور سیکلت جدید هم وارد معابر می‌شود.

رییس پلیس پایتخت افزود: وقتی که به واسطه آلودگی هوا زمان زوج و فرد را تغییر می‌د‌هیم تعدادی از خودروها پشت مبادی ورودی زوج و فرد توقف کرده و منتظر ساعت اتمام محدودیت می‌شوند که ازدحام آنان بار ترافیکی را سنگین می‌کند و البته پلیس هم با آنان برخورد می‌کند.

وی ادامه داد:  گاهی هم خودرویی زودتر به مبدا ورودی می‌رسد و برای اینکه توقف نکند مسیر را دور می‌زند و مثلا اگر از توحید قصد ورود به محدوده زوج و فرد را داشته باشد می‌رود و از میدان هفت تیر وارد این محدوده می‌شود تا دیگر در کنار خیابان توقف نکند.

 ساجدی نیا در پاسخ به سوال ایسنا درباره اعمال محدویت تردد در معابر نیز گفت: پلیس مجری است و مثلا ما طرح بدهیم که مجتمع‌های تجاری از هسته مرکزی خارج و با قیمتی ارزان به اطراف بروند، این پیشنهاد من است اما چه زمانی اجرایی خواهد شد وقتی ما همچنان بازار تهران را داریم و رفت و آمد در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه مشکل ترافیک تنها مربوط به ساکنان شهر تهران نیست، گفت: طبق آمارها در روز 3.5 تا 5 میلیون نفر از خارج تهران وارد این شهر می‌شوند که این‌ها هم برخی با خودرو و برخی بدون خودرو در معابر تردد می‌کنند. وقتی در خیابان‌های تنگ و باریک مجوز مجتمع تجاری می‌دهند خب فرد هم با خودروی شخصی برای خرید می‌آید و آن را در معابر اطراف متوقف می‌کند،  مگر من چقدر مامور دارم که برخورد کنم با این تخلفات ؟

وی با تاکید بر اینکه پلیس نمی‌تواند مرتب مردم را اعمال قانون کند، گفت: در شمال تهران بسیاری از خانه‌ها چند ماشین دارند که آن را در معابر پارک می‌کنند، در جنوب تهران هم بسیاری از خانه‌ها پارکینگ ندارند و تمام خیابان‌های ما پر شده از خودروهای پارک شده ما طرح نمیدهیم که مردم خودرو نداشته باشند، اما باید زیرساخت‌ها هم وجود داشته باشد.
وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در مورد اینکه آیا پلیس به دنبال افزایش محدوده طرح زوج و فرد است، گفت: یکی از پیشنهادات رییس پلیس راهور تهران به عنوان یک عضو شورای ترافیک پیشنهاد برای کاهش ترافیک افزایش پیشنهاد محدوده زوج و فرد را بود که قبلا هم مطرح شده بود، مطرح کردند واین هم یک پیشنهاد است.

وی همچنین در مورد اجرای طرح مکنا در کلانتری‌ها نیز گفت: این طرح اجرا شده و اقدامات قابل توجهی نیز در آن انجام شده و ادامه خواهد داشت.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 22 آذر 1395  3:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها