0

موشک‌هایی که نام فرمانده‌ ایرانی را گرفتند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موشک‌هایی که نام فرمانده‌ ایرانی را گرفتند

موشک‌هایی که نام فرمانده‌ ایرانی را گرفتند

فرمانده تیپ سرایا الخراسانی گفت: وقتی می‌خواستیم موشک‌ طراحی کنیم، ابومریم (سردار شهید حاج حمید تقوی‌فر) به ما کمک کرد. این موشک‌ها بعد از شهادت حاج حمید به نام «تقوی 1 و 2» نامگذاری شدند.

کد خبر: ۲۱۷۲۶۰

تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹ - 12December 2016

موشک‌هایی که نام فرمانده‌ ایرانی را گرفتندبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، پروین مرادی همسر سردار شهید حاج حمید تقوی‌فر در گفت‌وگویی در رابطه به نام‌گذاری موشک‌های «تقوی 1 و 2» گفت: پس از شهادت سردار شهید حاج حمید تقوی‌فر، حجت‌الاسلام سید حامد جزایری فرمانده تیپ سرایا الخراسانی و از مجاهدان عراقی و گروهی از نیروهی مقاومت اسلامی به منزل ما آمدند. در این دیدار او به همراه یکی دیگر از فرماندهان در رابطه با ساخت چند موشک با ما صحبت کرد.


سیدحامد جزایری برای ما روایت می‌کرد که وقتی می‌خواستیم این موشک‌ها را طراحی کنیم و بسازیم امکانات‌مان بسیار کم بود اما ابومریم (سردار شهید حاج حمید تقوی‌فر) در این راستا به ما کمک کرد. در طراحی ایده‌هایی که در ساخت موشک ارائه کرد نیز بسیار به ما یاری رساند  و همین ایده‌هایش باعث تعجب مان شد. تعجب ما از هوش و تلاشی که ایشان داشتند بود. این موشک‌ها بعد از شهادت حاج حمید به نام «تقوی 1 و 2» نامگذاری شدند.

 

منبع: ایسنا 

 
 
دوشنبه 22 آذر 1395  3:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها