0

آمادگی باغ‌موزه دفاع مقدس برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمادگی باغ‌موزه دفاع مقدس برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی

آمادگی باغ‌موزه دفاع مقدس برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی

مدیرعامل باغ‌موزه دفاع مقدس با بیان اینکه باغ‌موزه معرف بخشی از تاریخ معنوی کشور است، گفت: آماده میزبانی از گردشگران خارجی و داخلی هستیم، که این امر مستلزم برنامه‌ریزی و همکاری نزدیک‌تر حوزه‌های مرتبط با گردشگری و باغ موزه دفاع مقدس است.

کد خبر: ۲۱۷۲۶۱

تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴ - 12December 2016

آمادگی میزبانی گردشگران داخلی و خارجی را داریم/ باغ موزه معرف بخشی از تاریخ معنوی کشور به جهانیان استبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، چهاردهمین نشست کمیته مشورتی گردشگردی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز با حضور اعضا و به میزبانی باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه سردار «جواد خضرایی» مشاور شهردار تهران و مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس با اشاره به جاذبه‌های گردشگری باغ ‌موزه دفاع مقدس به عنوان یک موزه مفهومی، اظهار داشت: مردم ما جنگ و ماهوی جنگ آشنا هستند اما بیش از آن که به جنگ و بخش‌های تاکتیکی آن بپردازیم بایستی به الهامات و کارکرد‌های اخلاقی دوران دفاع مقدس به عنوان یک میراث معنوی بزرگ پرداخته شود.

وی افزود: دفاع مقدس از آن جهت مقدس نامیده می‌شود که مملو از امور تربیتی و اخلاقی است که توسط رزمندگان دوران دفاع مقدس متبلور شد و جنگ تحمیلی را فراتر از یک واقعه تاریخی تبدیل کرد.

مشاور شهردار تهران تاکید کرد: امروز باید این جریان عظیم فرهنگی در جامعه تعمیق یافته و در بخش‌های مختلف جامعه استمرار پیدا کند.

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس بیان داشت: مجموعه باغ موزه دفاع مقدس با استفاده از فناوری‌های روز دنیا در قالب هشت تالار و با حضور راویان دوره دیده و مسلط به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و عربی این آمادگی را دارد تا با همکاری بخش‌های مختلف حوزه گردشگری نه تنها میزبان علاقمندان ایرانی که میزبان گردشگران خارجی باشد که این امر مستلزم برنامه‌ریزی و همکاری نزدیک‌تر حوزه‌های مرتبط با گردشگری و باغ موزه دفاع مقدس است.

در ادامه مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت‌های معنوی در حوزه دفاع مقدس گفت: موزه دفاع مقدس می‌تواند بیان کننده بخشی از تاریخ معنوی این سرزمین را معرفی کند.

رحمانی موحد افزود: امروز مسئولیت داریم که پاسدار این دستاورد معنوی بزرگ باشیم که از گستردگی، جامعیت و تاثیرگذاری بالایی برخوردار است و باید آن را به عنوان بخشی از میراث معنوی و ناملموس کشور به جهانیان معرفی شود.

وی تصریح کرد: در حوزه گردشگری باید این سرمایه در اختیار راهنمایان و تورگردانان به عنوان ارکان پیام‌رسانی حوزه گردشگری قرار بگیرد تا بتوانیم به خوبی از این ظرفیت معنوی استفاده کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان داشت: باید چارچوب‌های قطعی و سازمانی را در این بخش ایجاد کنیم و سرفصل‌هایی را که راهنمایان در این بخش نیاز دارند در اختیار آنان قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: باید دین خود را به آن‌هایی که باعث امنیت و سربلندی امروز ما شدند ادا کنیم. حوزه گردشگری آمادگی کامل دارد تا با تعامل با باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت این وظیفه خطیر را انجام دهد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین سید حسین شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: فرهنگ مقوله دستوری و بخش نامه‌ای نیست؛ بلکه فرهنگ از مقوله باور است و مهمان نوازی یکی از شاخصه‌های بزرگ فرهنگی و سوغات اخلاقی ایرانیان است.

وی افزود: بخش گردشگری در پیشانی مهمان‌نوازی فرهنگ ایرانی قرار دارد و باید از این فرهنگ محافظت کرد.

در پایان جلسه اعضاء نقطه نظرات خود را بیان و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

انتهای پیام/ 131

دوشنبه 22 آذر 1395  3:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها