0

اولین سری هواپیماهای ایرباس‌ سال ۲۰۱۷ به ایران می رسند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اولین سری هواپیماهای ایرباس‌ سال ۲۰۱۷ به ایران می رسند

اولین سری هواپیماهای ایرباس‌ سال ۲۰۱۷ به ایران می رسند

یک مقام مطلع ایرانی در مصاحبه با رویترز اعلام کرد اولین هواپیماهای ایرباس در سال ۲۰۱۷ به ایران می‌رسند.

اولین سری هواپیماهای ایرباس‌ سال ۲۰۱۷ به ایران می رسندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی‌که ایران و شرکت هواپیمای سازی آمریکایی «بوئینگ» روز یکشنبه از نهایی شدن قرارداد فروش هواپیما خبر دادند، یک مقام مطلع ایرانی در گفتگو با رویترز، به نهایی شدن قرارداد خرید ده‌ها فروند هواپیما از شرکت «ایرباس» اشاره کرد.

این مقام ایرانی به رویترز گفت: در قرارداد با ایرباس که ژانویه سال جاری منعقد شد، تکمیل ارسال اولین محموله از ۱۱۸ هواپیمای مسافربری باید در اولویت باشد.

بر این اساس، اولین هواپیمای مسافربری که به ایران می‌ رسد ساخت اروپا خواهد بود. ارسال هواپیماهای ساخت ایرباس و شرکت ایتالیایی- فرانسوی «ATR» که ایرباس نیمی از سهام آن را در تملک دارد، از سال ۲۰۱۷ آغاز می ‌شود.

مقام مطلع ایرانی در ادامه گفتگو با رویترز اعلام کرد هواپیماهای ساخت بوئینگ سال ۲۰۱۸ وارد ایران می‌ شوند.

وی در این باره افزود: ایرباس در مرحله زمانی جلوتر برای ورود به ایران قرار دارد. شرکت «ATR» نیز مجوز‌های لازم را از وزارت خزانه داری آمریکا دریافت کرده است.

سخنگوی شرکت یاد شده نیز با تایید این موضوع از تلاش برای نهایی شدن این قرارداد خبر داده است.

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در واکنش به این خبر، در گزارشی نوشت: توافق بوئینگ با ایران در حالی صورت می‌ گیرد که به نظر می ‌رسد دولت جدید «دونالد ترامپ» رویکرد خصمانه‌ تری را در قبال ایران پیش گیرد.

شرکت بوئینگ نیز در توافق با ایران، امروز یکشنبه اعلام کرد در این پروسه به طور کامل با دولت آمریکا در تماس بوده و این قرارداد موجب تولید شغل در آمریکا می ‌شود.
انتهای پیام/

یک شنبه 21 آذر 1395  10:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها