0

«نور درمانی» روش جدید بهبود بیماری آلزایمر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

«نور درمانی» روش جدید بهبود بیماری آلزایمر

«نور درمانی» روش جدید بهبود بیماری آلزایمر

خبرگزاری فارس: «نور درمانی» روش جدید بهبود بیماری آلزایمر

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که با تابش نور چشمک‌زن به چشمان فرد مبتلا به آلزایمر می‌توانند بیماری او را درمان کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، در حالی که با پیشرفت علم، روش‌های نوین پزشکی برای درمان بیماری‌ها روی کار آمده است، گروهی از دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که با نورهای چشمک‌زن می‌توانند آلزایمر را درمان کنند.

محققان دانشگاه ماساچوست به این نتیجه رسیدند که نوردرمانی هم می‌تواند یکی از روش‌های جدید در علم پزشکی باشد و از این طریق مبتلایان به آلزایمر درمان شوند.

این محققان نورهای شدید چشمک‌زن را به چشم موش‌ها تابناندند تا سلول‌های محافظ، پروتئین‌های مخرب را که باعث ایجاد آسیب‌های مغزی می‌شوند در خود هضم کنند و از این طریق جلوی کاهش توانایی‌های مغز و ابتلا به بیماری‌هایی مانند آلزایمر گرفته شود.

«نور درمانی» روش جدید بهبود بیماری آلزایمر

در این روش لامپ مربوطه 40 بار در ثانیه چشمک زد که البته تشخیص حالت خاموش/روشن آن به سختی ممکن بود و این فرآیند با سرعت بسیار بالا انجام شد.

دانشمندان هم‌اکنون به دنبال آن هستند تا روش جدید نوردرمانی را روی انسان‌ها هم آزمایش کنند و این احتمال وجود دارد که همین لامپ ساده بتواند آلزایمر را در انسان‌ها درمان کند.

محققان دانشگاه ماساچوست هم‌اکنون به دنبال مذاکره با مقامات قانونگذار آمریکایی هستند تا سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجوز استفاده از این روش را صادر کند و نوردرمانی به یک ابزار معمول برای بیماران آلزایمری تبدیل شود.

انتهای پیام /

 
 
شنبه 20 آذر 1395  2:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها