0

انجام بازی رایانه‌ای با چشمان بسته ممکن شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انجام بازی رایانه‌ای با چشمان بسته ممکن شد

انجام بازی رایانه‌ای با چشمان بسته ممکن شد

خبرگزاری فارس: انجام بازی رایانه‌ای با چشمان بسته ممکن شد

دانشمندان در آزمایش انجام بازی رایانه‌ای، حس بینایی افراد را کاملاً کنار گذاشتند و حتی از حس شنوایی یا دیگر حواس کاربر برای پیشبرد بازی استفاده نکردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، بازی‌های ویدیویی یک ابزار کاملاً بصری محسوب می‌شوند. ولی گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن با انجام بررسی‌های پیچیده روی مغز انسان موفق شدند امکان انجام بازی‌های رایانه‌ای با چشمان کاملا بسته را هم فراهم کنند.

در این اقدام دانشمندان حس بینایی را کاملا کنار گذاشتند و حتی از حس شنوایی یا دیگر حواس کاربر برای پیشبرد بازی استفاده نکردند.

انجام بازی رایانه‌ای با چشمان بسته ممکن شد

محققان، یک شبیه‌سازی سه‌بعدی از مغز انسان ارائه کردند و بازی مربوطه به صورت مارپیچ‌های مجازی تعریف شد. با این فرآیند فرد داوطلب توانست بدون آنکه از حواس خود کمک بگیرد، فقط با استفاده از امواج مغزی بازی را تا انتها به پایان برساند.

محققان بر این باورند که با روش جدید می‌توانند مبتلایان به اختلالات بینایی، اختلالات حرکتی یا دیگر مشکلات مرتبط با حواس شش‌گانه را به روش جدید درمان کنند و این امکان را برای آنها فراهم آورند تا در دنیای واقعی به زندگی عادی خود ادامه دهند.

انجام بازی رایانه‌ای با چشمان بسته ممکن شد

در این مطالعه پنج نفر برای انجام بازی شرکت کردند و از طریق فرآیندی موسوم به «تحریک مغناطیسی ترانس‌کرانیال» مدیریت بازی را در اختیار گرفتند. دانشمندان برای انجام آزمایش مذکور یک کلاه هوشمند روی سر این افراد قرار دادند تا تمام سیگنال‌های مغزی آنها را تحلیل کنند و سرانجام آنها موفق شدند بدون مشکل بازی را به پایان برسانند.

محققان می‌گویند روش جدید آنها می‌تواند به درمان بیماری‌های مختلف از جمله میگرن، اختلالات یادگیری، و تقویت حافظه کمک کند و حتی ارتباطات مغز-به-مغز بین انسان‌ها را فراهم آورد.

انتهای پیام /

 
 
شنبه 20 آذر 1395  2:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها