0

آخرین وضعیت حذف پیش دانشگاهی و شرکت در آزمون

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آخرین وضعیت حذف پیش دانشگاهی و شرکت در آزمون

آخرین وضعیت حذف پیش دانشگاهی و شرکت در آزمونرئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، آخرین وضعیت و زمان حذف پیش دانشگاهی و شرایط و چگونگی شرکت در کنکور دانش‌آموزان را تشریح کرد. عبدالرسول عمادی در پاسخ به این پرسش که «پیش دانشگاهی چه زمانی حذف می‌شود و وضعیت شرکت در کنکور دانش‌آموزان چگونه خواهد بود؟»، اظهار کرد: امسال پایه دهم استقرار داشت، سال آینده پایه یازدهم و در سال بعد از آن، پایه دوازدهم استقرار می‌یابد و پیش دانشگاهی حذف می‌شود.

 

عمادی درباره شرایط شرکت در کنکور دانش‌آموزان دوره متوسطه گفت: این وضعیت برای دانش‌آموزان فرقی نمی‌کند، زیرا فردی که پیش دانشگاهی نمی‌رود 12 سال درس خوانده است و آن فردی هم که پیش دانشگاهی رفته، 12 سال درس خوانده است. وی افزود: اصل موضوع 12 سال تحصیل دانش‌آموزان در مدرسه برای رفتن به دانشگاه است و این موضوع کفایت می‌کند.

 

به گزارش خراسان، پیش از این در سال94 معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفته بود: با توجه به استقرار ساختار 6-3-3 به طور طبیعی وقتی پایه دوازدهم مستقر شود پیش دانشگاهی حذف خواهد شد. نمرات پایه دوم و سوم متوسطه یعنی پایه‌های 11 و 12 به عنوان سابقه تحصیلی خواهند بود و  در سال 95 پیش دانشگاهی حذف و دوره متوسطه  سه ساله خواهد شد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 20 آذر 1395  1:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها