0

میوه و شیرینی شب یلدا گران نمی‌شود

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

میوه و شیرینی شب یلدا گران نمی‌شود

خبرگزاری میزان: علی مهاجران؛ رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در خصوص تغییر قیمت میوه در شب یلدا بیان کرد: در حال حاضر پیش‌بینی برای افزایش قیمت میوه در شب یلدا نداریم و خوشبختانه در تامین بسیاری از انواع میوه‌ها با مشکل روبرو نیستیم. همچنین رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید شیرینی در شب یلدا گفت: قیمت انواع شیرینی مربوط به مصوبه سال 93 بوده و قیمت انواع شیرینی هیچ افزایش نخواهد داشت.


رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در خصوص قیمت میوه‌های شب یلدا گفت: قیمت هر کیلو انار صادراتی سردخانه‌ای 5 هزار تومان، انار داخلی متوسط یک هزار و500 تا 2 هزار 500 تومان، قیمت هر کیول ازگیل از 5 هزار تا 8 هزار و 500 تومان و قیمت هر کیول هندوانه بین 800 تا 600 تومان و هندوانه میناب بین 1500 تا 2500 تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در خصوص قیمت هندوانه‌های 5 هزار تومانی در مغازه‌ها گفت: قیمت 5 هزار تومان مربوط به هندوانه های سفید در مغازه‌ها است ولی قیمت واقعی آن‌ها هنوز در میادین میوه و تره‌بار تعیین نشده است.

مهاجران در توضیح قیمت سایر میوه‌ها تصریح کرد: عرضه پرتقال در میادین میوه و تره‌بار در حال افزایش است و قیمت هر کیلو از این میوه بین 600 تا یک هزار و 500 تومان، قیمت هر کیلو نارنکی 2 هزار تا 2 هزار و 500 تومان است.

وی با اشاره به خسارت وارد شده به درختان کیوی خاطرنشان کرد: مردم استقبال خوبی از خرید کیوی در بازار نمی‌کنند و قیمت این محصول تغییر چندانی در بازار نکرده و هرکیلو بین هزار تومان تا 2 هزار تومان فروخته می‌شود.
 

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در ادامه به ثبات قیمت دیگر میوه‌های بازار اشاره کرد و افزود: قیمت هرکیلو سیب قرمز بین هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان و سیب سفید بین 2 هزار تومان تا 4 هزار تومان و قیمت گوجه نسبت به دو هفته اخیر صد در صد کاهش یافته و هرکیلو یک هزار تومان است.
 
شیرینی شب یلدا گران نمی‌شود 
 
رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید شیرینی در شب یلدا گفت: قیمت انواع شیرینی مربوط به مصوبه سال 93 بوده و قیمت انواع شیرینی هیچ افزایش نخواهد داشت.

 

 
علی بهره‌مند در خصوص قیمت شیرینی با نزدیکی به شب یلدا گفت: قیمت انواع شیرینی با توجه به نزدیکی به شب یلدا افزایش قیمت نخواهد داشت و قیمت‌های فعلی مربوط به سال 93 است و هنوز قیمت‌های جدید اعمال نشده است.

وی در ادامه افزود: قیمت 5 نوع از اقلام پر مصرف مصوب هیچ تغییری نداشته و شیرینی تر هر کیلو 15 هزار تومان، شیرینی دانمارکی هر کیلو 12 هزار تومان، شیرینی زبان و پاپیونی هر کیلو 12 هزار و 500 تومان و هر کیلو کیک یزدی 9 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان تصریح کرد: با نزدیکی به شب یلدا افزایش تقاضا برای خرید انوع شیرینی افزایش خواهد داشت و تمامی شیرینی فروشان آمادگی لازم را برای تامین نیاز مربوط به اینگونه شب‌ها دارند.

بهره‌مند با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه گفت: مواد اولیه مربوط به تهیه شیرینی در دو سال اخیر افزایش قیم داشته است و بیشترین افزایش قیمت در شکر بوده ولی هنوز این افزایش قیمت ‌ها در قیمت شیرینی مصوب نشده است و قیمت ها مصوب سال 93 است.

وی در این باره افزود: در تلاش هستیم تا قیمت مصوب برای سال جاری را تهیه کنیم ولی این قیمت تا قبل از شب یلدا اعمال نخواهد شد و مصوبه قبلی ملاک برای تعیین قیمت هر کیلو شیرینی خواهد بود.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان در انتها خاطرنشان کرد: قیمت برخی از اقلام شیرینی با توجه به افزایش برخی از مواد اولیه بسته به درخواست مشتریان افزایش خواهد یافت که این افزایش قیمت بر عهده واحد صنفی آن خواهد بود.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

شنبه 20 آذر 1395  1:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها