0

تصویب قطعنامه ضد سوری در سازمان ملل

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تصویب قطعنامه ضد سوری در سازمان ملل

تصویب قطعنامه ضد سوری در سازمان ملل

مجمع عمومی سازمان ملل متحد با طرح کانادا و چند کشور دیگر در مورد سوریه از جمله توقف عملیات در شهر حلب موافقت کرد.

تصویب قطعنامه ضد سوری در سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه المیادین، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با طرح کانادا و چند کشور دیگر در مورد سوریه از جمله توقف عملیات در شهر حلب موافقت کرد.

 

مجمع عمومی سازمان ملل متحد با طرح کانادا در مورد سوریه موافقت کرد. کشور کانادا و چند کشور دیگر از جمله ژاپن، کاستاریکا و هلند، عصر جمعه (امروز) طرحی را به سازمان ملل متحد ارائه کردند و خواستار توقف فوری عملیات در شهر حلب، لغو محاصره شهرها و تضمین ورود کمک‌های انسان دوستانه به مناطق محاصره شده، شدند.

 

این قطعنامه با 122 رأی مواقفق و 13 رأی مخالف به تصویب رسید.

 

شورای امنیت دوشنبه این هفته، نشستی را برای بررسی قطعنامه سازمان ملل درباره آتش بس یک هفته‎ای در حلب برگزار کرد و چین و روسیه این قطنامه را وتو کردند.

 

«ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرده بود که برای توقف درگیری ها در حلب باید جدول زمانی تعیین شود و راه های امنی برای خروج عناصر مسلح از شرق حلب ایجاد شود. در این طرح اشاره ای به خروج عناصر مسلح از شرق حلب اشاره ای نشده است.

 

به گفته وی، عناصر تروریستی سوریه از آتش بس گذشته برای تنفس و تقویت مواضع خود سوء استفاده کرده بودند و نباید این مسئله دوباره تکرار شود.

 

انتهای پیام/ 

جمعه 19 آذر 1395  10:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها