0

 وزیر خارجه هتاک سعودی برکنار می‌شود

 
zaker7007
zaker7007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 2796
محل سکونت : اردبیل

 وزیر خارجه هتاک سعودی برکنار می‌شود

SNN
صفحه "جیل الحریه و التنویر" توئیتر افشا کرد محمد بن نایف ولیعهد عربستان در نامه ای غیر رسمی به ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور خواستار برکناری عادل الجبیر از مسند وزارت امور خارجه شده است.
radio button وزیر خارجه هتاک سعودی برکنار می‌شود

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، این پیشنهاد به دنبال ناکامی عادل الجبیر در مدیریت پرونده های جاری در منطقه در ماههای گذشته مطرح شده است. وی از برکناری خودش در آینده نزدیک خبر دارد اما هنوز هیچ درخواست یا دستور رسمی از سوی پادشاه به وی نرسیده است.

 

"جیل الحریه والتنویر" با انتشار تصویری از این خبر که در صفحه روزنامه سعودی "الوطن" در فیسبوک منتشر شده تأکید کرد، وزیر امور خارجه عربستان مدتی است در جلسات رسمی حضور نیافته است و به احتمال فراوان جانشین الجبیر یکی از شاهزادگان عربستانی و از نزدیکان ولیعهد باشد و احتمالا ملک سلمان پس از پایان سفر دوره ای به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس الجبیر را از منصب خود برکنار کند.

 

عادل الجبیر در 29 آوریل 2015  و سه ماه پس از مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان، توسط ملک سلمان پادشاه جدید این کشور به عنوان وزیر امور خارجه منصوب و جانشین شاهزاده سعود بن فیصل بن عبدالعزیز شد که اندکی کمتر از 40 سال بر مسند وزارت امور خارجه آل سعود تکیه زده بود.

 

الجبیر اولین شخصی است که از خارج از خاندان آل سعود به پست وزارت امور خارجه عربستان رسیده است.

جمعه 19 آذر 1395  7:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها