0

تسکین درد زانو بدون دارو

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تسکین درد زانو بدون دارو

تسکین درد زانو بدون دارووارد شدن فشار بیش از حد به زانو، باعث درد زانو می شود. گاهی ساییدگی و پارگی تنها دلیل بروز این  مشکل است.


به نقل از سایت ام اس ان ، اگر چه درد زانو در پی افزایش سن به سراغ افراد می آید، اما به این معنا نیست که باید با این درد زندگی کنید. راه حل های ساده برای تسکین درد وجود دارد. نوشیدن یک لیوان  مخلوط پرتقال، آناناس و دارچین در این زمینه بسیار موثر است. زیرا این  مخلوط باعث  کاهش التهاب  و در پی آن تسکین درد می شود. از طرفی مصرف این مخلوط رباط و تاندون ها را تقویت می کند.

 

دارچین باعث بهبود گردش خون می شود، آب پرتقال  حاوی ویتامین C است و باعث  تقویت تاندون ها و رباط ها  می شود. آناناس نیز مانند یک عامل ضد التهابی عمل می کند. علاوه بر فشار آمدن روی زانو، ساییدگی و پارگی و همچنین، کمبود  برخی ویتامین ها  می تواند باعث درد شود. در صورت کمبود آهن، ویتامین D و کلسیم،  فرد دچار زانو درد می شود.

 

استخوان ها به  ویتامین D  نیاز دارد و فقدان آن می تواند باعث بروز درد شود. با افت ویتامین C نیز استخوان چگالی خود را از دست می دهد و مستعد شکنندگی  و درد می شود.بنابر این هنگامی که به اندازه کافی کلسیم و ویتامین D و C  در بدن نباشد احتمال بروز التهاب و ورم مفاصل افزایش پیدا می کند. زانو دردی که بیش از  7 روز ادامه پیدا کند نیاز به بررسی و معاینه پزشک دارد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 18 آذر 1395  8:38 PM
تشکرات از این پست
rezamzd
دسترسی سریع به انجمن ها