0

مکمل‌های گیاهی به یاری صنعت طیور می‌آیند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مکمل‌های گیاهی به یاری صنعت طیور می‌آیند

مکمل‌های گیاهی به یاری صنعت طیور می‌آیند

 


ایسنا/ عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه اراک گفت: پروژه تولید مکمل گیاهی برای طیور گوشتی توسط محققان مرکز رشد دانشگاه اراک در حال انجام است.


دکتر حسین صالحی‌ارجمند، اظهار کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های تجاری کشت و پرورش است که توسط یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه اراک در حال انجام است.

 


وی افزود: این اقدام شامل تولید مکمل گیاهی برای طیور گوشتی است که در جیره مصرفی روزانه طیور گوشتی استفاده می‌شود و مقاومت طیور را نسبت به بیماری‌ها افزایش می‌دهد.


وی ادامه داد: این مکمل گیاهی مصرف آنتی‌بیوتیک را در مرغداری‌ها به شدت کاهش داده و در سلامت محصول بسیار موثر است.


عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه اراک اضافه کرد: در کنار مکمل مذکور برای کنترل بیماری‌های تنفسی طیور نیز تلاش‌هایی شده و به نتایجی دست یافته‌ایم و امید است مراحل اداری ثبت دارو و اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی در سال آینده انجام شود که به دلیل اداری بودن، به خصوص در زمینه دارو، کمی زمانبر است.


ارجمند با بیان اینکه این شرکت تاکنون 35 میلیون تومان تسهیلات از پارک علم و فناوری دریافت کرده است، افزود: این شرکت زیرنظر مرکز رشد دانشگاه اراک از سال 90 تاسیس شده و در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی فعالیت می‌کند.


وی اظهار کرد: این شرکت دارای یک مزرعه واقع در 50 کیلومتری شهرستان اراک در اراضی روستای شانق با 6 هکتار مساحت سطح زیرکشت است و تعدادی کشاورز زیرنظر آن به تولید گیاهان دارویی مشغول هستند.

 

عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه اراک تصریح کرد: تولید انواع مختلف گیاهان دارویی، نشاهای گیاهان دارویی، تولید اسانس و عصاره از فعالیت‌های این شرکت است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 17 آذر 1395  10:11 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها