0

تصویر جیب‌بر ایستگاه‌های مترو و بی آر تی منتشر شد/مالباختگان به پلیس آگاهی مراجعه کنند

 
salamat595
salamat595
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 19536
محل سکونت : مازندران

تصویر جیب‌بر ایستگاه‌های مترو و بی آر تی منتشر شد/مالباختگان به پلیس آگاهی مراجعه کنند

پلیس پس از دستگیری سارق حرفه‌ای ایستگاه‌های مترو و بی آرتی تهران عکس بدون پوشش آن را منتشر کرد تا مالباختگان وی را شناسایی کنند.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در مورخه 01/09/1395 مأمورین پلیس مترو مستقر در ایستگاه امام خمینی ( ره) به حرکات مشکوک فردی در مابین مسافرین مشکوک شده ، او را تحت نظر گرفته و زمانیکه این شخص قصد ارتکاب سرقت داشت وی را دستگیر و در همان بازرسی اولیه موفق به کشف مقادیری مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، مقادیری وجه نقد و چندین دستگاه گوشی تلفن همراه از وی شدند .

 

پرونده در اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ : 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به شیوه جیب بری" و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه 12 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 

  اخبارحوادث,خبرهای   حوادث , حوادث روز

شناسایی تعدادی از مالباختگان : 

با بررسی اسناد و مدارک شناسایی بدست آمده از متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از مالباختگان شدند ؛ یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " ساعت 14:00 مورخه 01/09/1395 از ایستگاه فردوسی به سمت ایستگاه شریعتی ، سوار اتوبوس خطوط بی آر تی شدم ؛ به دلیل ازدحام جمعیت و شلوغی ، به اجبار تا ایستگاه شریعتی در نزدیکی درب خروجی اتوبوس ایستادم ؛ در ایستگاه شریعتی ، هنگام خروج از اتوبوس شخصی قد بلند با من برخورد کرد ؛ آنزمان [متوجه سرقت نشدم ] و به راه خود ادامه دادم ؛ پس از حرکت اتوبوس متوجه شدم که کیف پولم حاوی پول ، کارت دونشجویی ، عابربانک و ... سرقت شده است " . 

 

مالباخته ای دیگر پس از حضور در اداره هفدهم پلیس آگاهی و شناسایی گوشی تلفن همراهش در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که در مورخه 01/09/1395 ، در ایستگاه مترو مورد سرقت قرار گرفته اما به علت شلوغی داخل ایستگاه متوجه سرقت محتویات جیب خود نشده تا اینکه از طریق تماس پلیس اطلاع پیدا کرده که اموالش کشف شده است . 

 

تحقیقات از متهم : 

در تحقیقات از متهم پرونده بنام "محمد . ی" ( متولد 1348 ) که در زمان دستگیری خودش را با نام جعلی محمد یونسی معرفی کرده بود ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی با وجود نداشتن شغلی مشخص و طرح ادعای بلامکان بودن ، در حال حاضر دارای یک واحد مسکونی شخصی در محدوده خیابان جمهوری است و بنا بر اعترافاتش از اوایل سال جاری سرقت هایش به شیوه جیب بری از مسافرین خطوط مترو و بی آر تی را آغاز کرده است . 

 

سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با عنایت به شناسایی تعدادی از مالباختگان ، اعتراف صریح متهم به دهها فقره جیب بری ، سوابق متهم در جرایم مرتبط با سرقت بویژه جیب بری و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند " . 

 

سه شنبه 16 آذر 1395  8:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها