0

روزهای خوب سینمای اسلام با اکران محمد(ص)

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

روزهای خوب سینمای اسلام با اکران محمد(ص)

روزهای خوب سینمای اسلام با اکران محمد(ص)

 

 
 
به گزارش فرهنگ نیوز، محمد با دوبله ترکی و زیرنویس انگلیسی در سینماهای ترکیه نمایش داده می‌شود. یک هفته پس از آغاز اکران، محمد(ص) توانست در جدول پرفروش‌ترین‌های سینمای ترکیه قرار بگیرد. مدیرعامل موسسه نورتابان که مسئول پخش این فیلم است در همین روزها از استقبال چشمگیر مردم خبر داد و گفت: این فیلم را می‌توانیم به 50 کشور اسلامی صادر کنیم.
 
مجیدی دومین فیلم سینمای جهان را در خصوص پیامبر اعظم ساخته است درحالی‌که غرب 200 فیلم در خصوص حضرت عیسی(ع) ، 150 فیلم درباره حضرت موسی(ع) و 42 فیلم در خصوص زندگانی بودا ساخته است. با این وجود باز هم اکران فیلم محمد(ص) حاشیه‌های گسترده‌ای در ترکیه داشته است. رسانه‌ها، منتقدان و عالمان دینی نظرات گوناگونی درباره این فیلم داده‌اند. نخستین حاشیه‌ها را عالمان دینی بوجود آوردند و گفتند که دیدن این فیلم بخاطر نمایش چهره نبی مکرم اسلام اشکال شرعی دارد. اما واضح است که آنها هنوز فیلم را ندیده‌اند چون مجیدی با درک حساسیت‌های فرَق اسلامی، تمام تصاویرش از حضرت رسول را از پشت سر فیلم‌برداری کرده است و در هیچ کجای فیلم نمی‌توان چهره نبی مکرم اسلام را حتی در کودکی مشاهده کرد.
 
مجیدی در سفرش به ترکیه با رسانه‌ های مختلف دولتی و غیر دولتی این کشور اعم از روزنامه و شبکه‌های ماهواره‌ای گفتگو کرد. او تاکید کرد که فیلمش را برای وحدت امت اسلامی ساخته است تا همه باور کنند که یک نبی و یک رسول و فرستاده از جانب خداوند دارند و همه پیروان او هستند. او البته بازهم نتوانست نسبت به حاشیه‌های غیر منطقی سکوت کند و دوباره حرفش را زد. «متأسفانه فیلم حضرت محمد(ص) در عربستان سعودی و مصر از سوی برخی از مفتی‌های تندرو حرام اعلام شده است، این به‌دلیل تعصبات غیرمنطقی است. آنها بدون مشاهده فیلم حکم بر حرام بودن آن دادند و من از آن مفتی‌ها خواستم اول فیلم را ببینند و بعد فتوا بدهند اما قبول نکردند». این‌ حرف‌های مجیدی در گفتگو با شبکه دولتی TRT WORLD ترکیه است. او عمیقا از این مسئله دلگیر است که چطور می‌شود کسی فیلمش را نبیند، قضاوت کند و قضاوتش مورد تایید برخی منتقدان و تندروهای افراطی قرار بگیرد؟
 
حالا چند هفته‌ای است که موج اکران محمد رسول الله(ص) به جمهوری داغستان رسیده است. مجید و مجیدی و مینا ساداتی بازیگر نقش مادر حضرت محمد(ص) در اکران افتتاحیه این فیلم در داغستان حضور پیدا کردند و مورد تشویق حضار قرار گرفتند. احمد عبداللهف مفتی بزرگ داغستان هم یکی از مهمانان مراسم افتتاحیه بود. او پس از دیدن فیلم به تمجید از آن پرداخت و گفت که محمد رسول الله(ص) می‌تواند نقش مهمی در خلق تصویری درست از اسلام داشته باشد.
 
پس از آن بلیط‌های فیلم کمیاب شد و تا سه روز بعد از آن، تمامی بلیط صندلی‌ سینماهای اکران‌کننده فروخته شد! گفته می‌شود که فقط در چهار روز ابتدایی اکران در داغستان، 6هزار نفر این فیلم را تماشا کرده‌اند.
 
وهابیت و سعودی‌ها تمام همت‌شان را برای جلوگیری از اکران‌های بین المللی محمد رسول الله(ص) بکار گرفته‌اند اما با این وجود بالاخره روزهای خوب برای سینمای ایران و امت اسلام آغاز شده است. فیلم محمد رسول الله(ع) مرزهای جهان اسلام را یکی یکی پشت سر گذاشته و مهمان دل‌های پاک مسلمانان جهان شده  است.
 
آخرین ساخته مجیدی قرار است تا در همین روزها به جمهوری آذربایجان برسد و در سینماهای این کشور اکران شود.
 
 
 
 
منبع: سراج24

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

سه شنبه 16 آذر 1395  1:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها