0

قصاص قاتلی که با خبر روزنامه خراسان لو رفت!

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

قصاص قاتلی که با خبر روزنامه خراسان لو رفت!

 

قصاص قاتلی که با خبر روزنامه خراسان لو رفت!

 

مرد جنایتکاری که با درج خبری درروزنامه خراسان شناسایی شد، سپیده دم یک شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به مجازات رسید.

 

به گزارش اختصاصی خراسان، هجدهم اسفند سال 1392، کارگران شهرداری در خیابان ایثارگران مشهد، جسد طناب پیچ جوان 25 ساله ای را داخل فضای سبز مشاهده کردند که درون روکش های صندلی یک خودرو قرار داشت. آنان بلافاصله ماجرا را به پلیس 110 گزارش کردند و بدین ترتیب تحقیقات قضایی با حضور قاضی ویژه قتل عمد در محل کشف جسد آغاز شد. پارچه سبز رنگ بزرگی که جسد داخل آن قرار داشت به همراه طنابی که دور گردن مقتول حلقه شده و دست و پاهایش نیز با آن بسته شده بود ضمیمه پرونده شد.

 

بررسی های مقدماتی توسط قاضی علی موحدی راد (قاضی ویژه قتل عمد در زمان حادثه) نشان می داد که مقتول با خودروی پیکان به شغل مسافربری اشتغال داشته است بنابراین تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای یافتن سرنخی از خودروی مقتول ادامه یافت تا این که روز بعد از کشف جسد و درج خبر این حادثه در روزنامه خراسان، فردی در تماس با پلیس عنوان کرد: صحنه ای را دیده است که با خبر روزنامه خراسان مطابقت دارد. این گونه بود که کارآگاهان با صدور دستور قضایی، اظهارات این شاهد را ثبت کردند و بدین ترتیب موفق شدند متهم مورد نظر را در حالی دستگیر کنند که  وی  برای خرید مواد مخدر صنعتی در خیابان رسالت پرسه می زد.

 

متهم 29 ساله که مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بود لب به اعتراف گشود و درباره چگونگی وقوع جنایت هولناک گفت: به مواد مخدر صنعتی اعتیاد داشتم و نمی توانستم هزینه هایم را تامین کنم. آن شب نقشه ای کشیدم تا با سرقت یک دستگاه پیکان مدل پایین سفیدرنگ، پلاک خودروی خودم را که اوراقی بود، روی آن نصب کنم تا بتوانم با آن مسافرکشی کنم. با خودم می اندیشیدم هیچ کس مرا نمی شناسد بنابراین پلیس هم نمی تواند مرا دستگیر کند. با این تفکر به خیابان گاز آمدم اما هرچه منتظر ماندم پیکان سفیدرنگ مدل پایینی را پیدا نکردم درحالی که ناامید شده بودم و قصد بازگشت به منزل را داشتم ناگهان راننده ای از پشت سر بوق زد. درست نگاه کردم دیدم پیکانی مدل پایین و سفیدرنگ است! از راننده خواستم مرا  دربست به منزلم ببرد.

 

او هم قبول کرد وقتی به منزل رسیدیم به او گفتم من خواننده هستم و باید مدتی را منتظر بمانی تا فردی که قرار است در مجلس او خوانندگی کنم با من تماس بگیرد. راننده 25 ساله را با این بهانه به داخل اتاق کشاندم. دیدم چرت می زند! به او گفتم مواد مصرف می کنی ؟ پاسخ داد نه! دیشب تا 3 بامداد مسافر کشی می کردم تا مخارج زندگی ام را تامین کنم! من هم این فرصت را غنیمت شمردم و از فروشگاه محله طنابی خریدم و به منزلم بازگشتم. او خسته بود و تلویزیون نگاه می کرد ،  ناگهان از پشت سر طناب را دور گردنش حلقه زدم و آن قدر کشیدم تا خفه شد سپس با همان طناب دست ها و پاهایش را بستم و بعد هم پارچه سبز رنگ بزرگی را که روی ماشین لباس شویی بود برداشتم و جسد را درون پارچه گذاشتم. پس از آن روکش های صندلی پیکان را باز کردم و جسد طناب پیچ را درون روکش ها مخفی کردم و آن را در فضای سبز انداختم.اما نمی دانم چگونه پلیس توانست 48 ساعت بعد از این حادثه مرا شناسایی و دستگیر کند.

 

گزارش خراسان حاکی است: این درحالی  است که شاهد صحنه انتقال جسد، به قاضی ویژه قتل عمد گفت: من علاقه زیادی به صفحه حوادث روزنامه خراسان دارم آن روز هم وقتی خبر کشف جسد را در روزنامه خواندم به یاد صحنه ای افتادم که روز گذشته با چشمان خودم دیده بودم ولی فکر نمی کردم که داخل روکش های صندلی ، جسد یک انسان باشد.

 
 
بنابراین گزارش ، با اعترافات صریح متهم، کیفرخواست این پرونده صادر شد و جوان 29 ساله در شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای میز محاکمه ایستاد. او که دیگر همه راه های گریز را بسته می دید به ناچار اعترافات خود در مراحل بازپرسی را تکرار کرد و به صراحت ارتکاب جنایت به خاطر سرقت پیکان مدل پایین را پذیرفت. این گونه بود که وی با صدور رای دادگاه به خاطر سرقت به تحمل زندان و به اتهام ارتکاب قتل مرد مسلمان به قصاص نفس محکوم شد.
 
 
این گزارش حاکی است: رای صادره پس از تایید شعبه 16 دیوان عالی کشور، سپیده دم یکشنبه گذشته به اجرا درآمد. جانی 29 ساله با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم و درحالی که مسئولان اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد نیز در محل اجرای حکم حضور داشتند در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 16 آذر 1395  11:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها