0

گزینه وزارت خارجه جدید آمریکا: در خصوص ایران 2 هدف اساسی ترسیم شده است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

گزینه وزارت خارجه جدید آمریکا: در خصوص ایران 2 هدف اساسی ترسیم شده است

گزینه وزارت خارجه جدید آمریکا: در خصوص ایران 2 هدف اساسی ترسیم شده استدیوید پترائوس، کاندیدای تصدی وزارت امور خارجه آمریکا در دولت دونالد ترامپ از گفت و گو با دونالد ترامپ در خصوص برخی مسائل سیاست خارجی از جمله ایران خبر داد. به گزارش فارس پترائوس در سخنانی مدعی شد در گفت‌وگوها با ترامپ، در خصوص ایران 2 هدف اساسی ترسیم شده است.

 

اولین هدف به گفته رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، این است که ایران به آنچه گفته پایبند بماند. اشاره پترائوس به توافق هسته‌ای ایران و 1+5 و ادعای آمریکایی ها مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای است.

 

وی تصریح کرده است که «دولت ترامپ و کنگره آمریکا می توانند در بیانیه‌ای یک هدف ملی را ترسیم کنند که بر اساس آن، ایران هرگز اجازه نخواهد یافت به سلاح هسته‌ای دست یابد.» دومین هدف به گفته پترائوس، مقابله با آنچه «اقدامات شرورانه ایران در سوریه، عراق و یمن» خوانده، خواهد بود. پترائوس در حال حاضر یکی از جدی‌ترین گزینه‌های رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای تصدی وزارت امور خارجه است.

 

وی به داشتن مواضع ضدایرانی شهرت دارد. به جز او چند تن دیگر هم از گزینه های تصدی وزارت خارجه دولت بعدی آمریکا هستند که از جمله آنها می توان به باب کورکر، میت رامنی و رودی جولیانی اشاره کرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 16 آذر 1395  11:02 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها