0

هر ۳۱ دقیقه یک ایرانی در تصادف می میرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

هر ۳۱ دقیقه یک ایرانی در تصادف می میرد

هر ۳۱ دقیقه یک ایرانی در تصادف می میردمعاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه به طور متوسط هر ۳۱ دقیقه یک ایرانی بر اثر حوادث ترافیکی از بین می‌رود و تلفات حوادث ترافیکی در دراز مدت حدود ۵ درصد از درآمد ناخالص ملی را از بین می‌برد، گفت: هر یک کیلومتر کاهش سرعت برابر با ۵ درصد کاهش تصادفات است.ایرج حریرچی در تشریح وضعیت حوادث در ایران و جهان اظهار داشت: طبق آمار جهانی مرگ ناشی از حوادث بیش از دو برابر مرگ ناشی از سه بیماری عفونی ایدز، سل و مالاریا در جهان است.

 

وی گفت: سوانح و حوادث نهمین علت فوت در سال 2012 در دنیاست و علیرغم این که کشورهای توسعه یافته در صدد کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث هستند، پیش بینی می‌شود مرگ ناشی از حوادث همچنان افزایش یابد و به هفتمین عامل مرگ و میر در جهان تبدیل شود.بنابر خبر تسنیم، حریرچی گفت: برخلاف این که مرگ و میر ناشی از خودکشی در زنان بیشتر از مردان است در مورد حوادث برعکس است و مردان بیشتر از زنان به دلیل حوادث فوت می‌کنند.

 

وی با بیان این که در ایران سالانه حدود 33 هزار و 500 نفر به دلیل حوادث مختلف جان خود را از دست می‌دهند، گفت: در حال حاضر از نظر مرگ به دلیل حوادث ترافیکی هشتمین رتبه جهان را به نسبت جمعیت دارا هستیم. حریرچی گفت: مرگ ناشی از حوادث ترافیکی در سال 94 نسبت به سال 93 از 16 هزار و  872 نفر به 16 هزار و 584 نفر کاهش یافته است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 16 آذر 1395  10:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها