0

۳۵ فعالیت جذاب در بارسلونا با کمتر از ۴۰ هزار تومان (بخش اول)

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

۳۵ فعالیت جذاب در بارسلونا با کمتر از ۴۰ هزار تومان (بخش اول)

۳۵ فعالیت جذاب در بارسلونا با کمتر از ۴۰ هزار تومان (بخش اول)

 

بارسلون شهری که آن را بیشتر بخاطر تیم محبوبش می‌شناسیم، یکی از بهترین مقاصد توریستی جهان محسوب می‌شود. با ما همراه باشید تا با ۳۵ فعالیت جذابی که با کمتر از ۱۰ یورو (حدود ۴۰ هزار تومان) می‌توان انجام داد، آشنا شویم.

 

با مناظر ساحلی زیبا و حس خوب دراز کشیدن در ساحل، بارسلونا به طور اساسی یک رویای به حقیقت پیوسته است. رویایی سرشار از هنر‌های تجسمی، غذای خوشمزه و مردمی زیبا.

 

ما برای شما ۳۵ فعالیت جذاب که رایگان یا به طور رویایی ارزان هستند را برگزیدیم. از شنا در آب‌های مدیترانه گرفته کافه‌های دنج و خاص.

 

 

 

۱. در موزه‌ی Museu d'Historia de Catalunya چرخی بزنید

 

بارسلون

 

بارسلونا پایتخت منطقه‌ی کاتالونیا است، منطقه‌ای که پرچم، اقتصاد و فرهنگی جداگانه از اسپانیا دارد. شناخت تاریخ کاتالونیا به شما کمک می‌کند پرچم‌هایی که در سرتاسر شهر از بالکن‌ها برافراشته‌اند را درک کرده و از گیج شدن شما در زمان گفت‌ و گو با محلی‌ها جلوگیری می‌کند. ورود به موزه در اولین یکشنبه‌ی هرماه رایگان است.

 

 

 

 

۲. به سراغ گائودی در پارک Güell بروید

 

بارسلون

 

آنتونی گائودی سراسر رنگ، تخیل و هوش معماری است. از گائودی به نام افتهار بارسلونا یاد می‌شود. پارک گوئل مکانی ایده‌آل برای آشنایی با وی است. ورود و گشتن در پارک رایگان است اما می‌توانید برای تور بازدید از خانه‌ی اصلی و موزائیک‌هایش بلیط تهیه کنید.

 

 

 

 

 

۳. در Plaça de Catalunya به نظاره‌ی مردم بنشینید

 

 

 

این مکان قلب بارسلونا است. به عنوان محل اصلی تجمع‌های شهر، آغاز La Rambla و البته هاب مرکزی سیستم حمل و نقل، Plaça de Catalunya برای شروع کاوش شهر بسیار مناسب است. در حالی که مردم بارسلونا و توریست‌ها را در رفت‌ و آمد نظاره می‌کنید، از فواره‌ها، مجسمه‌ها و فضای باز آن لذت ببرید. این منطقه همچنین آغاز بهشت خرید شهر است چرا که چهار مرکز خرید مهم از اینجا به بیرون منشعب می‌گردند.

 

 

 

 

 

۴. در La Rambla گشتی بزنید

 

بارسلون

 

از laça de Cataluny این مسیر را تا دریا قدم بزنید. پیاده‌روی فقط حدود ۱.۵ کیلومتر است اما در طول مسیر حسابی حواستان پرت می‌شود: خوراکی‌ها خیابانی، دست‌فروش‌ها، جیب‌برها و توریست‌ها با منوپاد سلفیشان مانع پیش‌روی سریعتان خواهند شد.

 

 

 

 

 

۵. در دریای مدیترانه شنا کنید

 

بارسلون

 

با تمام هنرمندان مشهور ممکن است به راحتی فراموش کنید که بارسلونا ذاتا یک شهر ساحلی است. پس به دریا بزنید. برای رسیدن به شن‌ها مسیر شماره ۴ زرد رنگ را سوار شده تا به ایستگاه بارسلونتا برسید. با دیدن تعداد افرادی که در ایستگاه مترو با دمپایی لای‌پنجه‌ای می‌گردند، غافلگیر خواهید شد.

 

 

 

 

 

۶. در موزه‌ی پیکاسو، غرق در فرهنگ شوید

 

 

 

موزه‌ی پیکاسو جاییست که باید حتما به آنجا بروید. در این مکان که در قلب کوچه‌های Ciutat Vella (شهر قدیمی) قرارگرفته، از تمامی زندگی این هنرمند آشنا خواهید شد. با دیدن استعداد پابلوی جوان متحیر شوید. قبل از اینکه او غرق در رسته‌ی بوهمیان شده و هنر مدرن را با روش‌های آبسترکت خود منقلب کند. ورود به موزه از ساعت ۳ تا ۷ عصر هر یکشنبه و کل طول اولین یکشنبه‌ی سال رایگان است.

 

 

 

 

۷. از Mercado de la Boqueria مقداری غذای دریایی تازه بگیرید

 

بارسلون

 

این بازار بزرگ پر است از غرفه‌های فروش میوه‌ی تازه، سبزیجات، زیتون، غذای آماده، غذای گرم و سکته‌ی قلبی که شامل گوشت قرمز ویژه و ماهی‌های براق می‌شود!

 

حتی اگر قصد خرید ندارید، باز هم به بازار رفته و اجناس و فروشگاه‌هایش را نگاه کنید. تلاش کنید صبح‌ها به این بازار بروید پیش از اینکه از توریست‌ها پر شود.

 

 

 

 

 

۸. شهر را از بالای Catedral de Barcelona ببینید

 

بارسلون

 

فقط با ۳ یورو آسانسور را سوار شده و به بالای برج کلیسایی بروید که در سال ۱۲۹۸ حسابی سروصدا به پا کرد. برای دیدن منظره‌ای حتی بهتر، تلاش کنید در زمان غروب آفتاب آنجا باشید. خود کلیسای جامع دارای معماری گوتیک در اوج شکوهش است با مناره‌های برجی و سقفی بلند و طاق‌دار.

 

 

 

 

 

۹. در کوچه‌های بخش یک‌چهارم گوتیک شهر سیر کنید

 

بارسلون

 

Barri Gòtic یت همان یک‌چهارم گوتیک، قلب شهر قدیم و برخی از سازه‌های قرون وسطی‌ایش است. با راه رفتن در خیابان‌های باریک سنگ‌فرش شده حس می‌کنید پا به دنیا و زمان دیگری گذاشته‌اید. مخصوصا با کاخ‌هایی که ناگهان بر سر راهتان سبز می‌شوند و راه‌های دیواردار آجری. این مسیر عالی را با یک قهوه‌ی Satan شروع کنید تا برای اکتشافاتتان سوخت کافی داشته باشید!

 

 

 

 

 

۱۰. به یکی از فروشگاه‌های espadrille بروید

 

بارسلون

 

هیچ چیزی مثل این کفش‌های کلاسیک اسپانیایی به شما حسی ساحلی نمی‌دهد. زنان، مردان، کودکان و پدر و مادر بزرگ‌های باحال این کفش‌ها را به پا می‌کنند که La Manual Alpargatera از سال ۱۹۴۰ با دست می‌دوزد.

 

 

 

 

 

 

۱۱. در Parc del Laberint d’Horta چرخی بزنید

 

بارسلون

 

در میان ماز‌های ساخته شده از سرو‌های طرح‌دار و با تماشای مجسمه‌های پنهان در میان تعداد زیادی پیچ و خم، در فانتزی‌های خود غرق شوید. با خودتان یک دوست را همراه ببرید چراکه شاید گم و مجبور شدید تا ابد آن‌جا زندگی کنید. با کمتر از۳ یورو ماجراجویی بی‌نظیری خواهید داشت. خط L۳ را به سمت ایستگاه Mundet سوار شوید، جایی که با مقصد ما چند قدم فاصله دارد.

 

 

 

 

 

۱۲. بر فراز رینگ گاوبازی سابق قدمی بزنید

 

بارسلون

 

مردی که مرکز Pompidou پاریس را متحول کرد، Las Arenas یا همان مرکز گاوبازی بارسلون را نیز به مرکز چند منظوره‌ی پیشگام تبدیل نمود. با وجود معماری‌ فوق‌العاده‌ی داخل بنا، دلیل اصلی بازدید از اینجا قدم زد بر روی بامش است: گردشی دایره‌وار که نمای نفس‌گیر ۳۶۰ درجه از شهر می‌دهد. این مکان را برای دل اینستاگرامتان که شده هم از دست ندهید.

 

 

 

 

 

 

۱۳. در Poble-sec حریصانه به جان غذاها بیوفتید

 

 

 

غذابازی در عصر یکشنبه کاری است که تمامی بچه باحال‌ها انجام می‌دهند مخصوصا در Calle Blai که بهشت غذادوستان محسوب می‌شود. در‌حالی که غذا‌های لقمه‌ای خوشمزه‌را که همه حدود ۱ یورو قیمت دارند گاز می‌زنید، در مسیر خیابان‌های مخصوص عابران پیاده قدمی بزنید.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 16 آذر 1395  8:40 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها